Partner serwisu

PAŻP już rozmawia ze związkowcami z ZZKRL

simetra 01.04.2022

PAŻP już rozmawia ze związkowcami z ZZKRL
fot. PAŻP
Zmiana na stanowisku prezesa PAŻP i powołania w miejsce Janusza Janiszewskiego Anity Oleksiak przyspieszyło rozmowy z niezgadzającymi się na nowe warunki zatrudnienia kontrolerami z Warszawy. Doszło już do pierwszych rozmów. Będą one kontynuowane na początku następnego tygodnia.
„W listopadzie 2021 r. wprowadzono w PAŻP nowy regulamin wynagradzania zmieniający obowiązujące przez 10 lat zasady. Nowy Regulamin uzyskał poparcie dwóch reprezentatywnych związków zawodowych – Związku Zawodowego Pracowników Technicznych PAŻP i kontrolerskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Służb Ruchu Lotniczego, a także Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” nr 3237 w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej oraz Związku Zawodowego Pracowników PAŻP” – czytamy we wspólnym komunikacie PAŻP i ZZKRL.

W dalszej części informacji znajdujemy dokładny opis sytuacji przypominający, że kontrolerzy z Warszawy zrzeszeni w Związku Zawodowym Kontrolerów Ruchu Lotniczego nie zgadzają się na zaproponowane przez PAŻP warunki wynagradzania. „44 osoby złożyły wypowiedzenia bądź oświadczenia woli o nieprzyjęciu nowych warunków pracy i płacy w grudniu, kolejnych ponad 130 kontrolerów – w styczniu. Od grudnia 2021 roku trwa spór zbiorowy i regularny dialog ze strona związkową. Dialog ten kontynuuje nowa Prezes Anita Oleksiak, która swoją funkcję objęła ostatniego dnia marca tego roku” – napisano w dokumencie.

„W efekcie podjętych niezwłocznie negocjacji, w ramach budowania zaufania i dobrej współpracy, Zarząd ZZKRL zgodził się przedłużyć okres wypowiedzeń zmieniających 15 z 44 osób do 8 kwietnia 2022 r. do północy. Pozostałe 29 osób definitywnie rozwiązało umowy z PAŻP. Kierownictwo PAŻP oraz ZZKRL mają nadzieję na konstruktywny dialog podczas dalszych negocjacji, do których przystąpią 4 kwietnia 2022 r” – informują strony sporu zbiorowego.

Szerzej o zmianach we władzach PAŻP pisaliśmy w tekście pt. PAŻP: Prezes Janusz Januszewski odwołany. Anita Oleksiak zajmie jego miejsce.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony