Partner serwisu

PAŻP już po sporze z kontrolerami. „Lotnisko Chopina jest bezpieczne”

Emilia Derewienko 10.01.2020

PAŻP już po sporze z kontrolerami. „Lotnisko Chopina jest bezpieczne”
fot. PAŻP
– Lotnisku im. Chopina jest zapewnione, kontrolerzy ruchu lotniczego pełnią służbę nieprzerwanie i nie ma żadnych ograniczeń w ruchu – mówi w rozmowie z Rynkiem Lotniczym Paweł Łukaszewicz, rzecznik prasowy Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.
Pod koniec ubiegłego roku w PAŻP-ie wybuchł spór zbiorowy, związany ze środowiskiem kontrolerów ruchu lotniczego. Domagali się oni zmiany kierownika wieży, który miał swoich podwładnych traktować nie najlepiej, co ich zdaniem wpływało na wykonywanie obowiązków kontrolera. Ponadto środowisko sprzeciwiało się nowemu systemowi zmianowemu.

Jak zapewnia rzecznik Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, Paweł Łukaszewicz, na Lotnisku Chopina ze strony kontrolerów wszystko działa bez zarzutu, a bezpieczeństwo pasażerów jest niezagrożone. – Jeżeli chodzi o spór ze Związkiem Zawodowym Kontrolerów Lotniska Warszawa, to z mogę zapewnić, że bezpieczeństwo ruchu lotniczego na Lotnisku im. Chopina jest zapewnione, kontrolerzy ruchu lotniczego pełnią służbę nieprzerwanie i nie ma żadnych ograniczeń w ruchu – przekazał naszemu portalowi.

Jak dodał, pod koniec grudnia kierownictwo PAŻP zdecydowało się spełnić wszystkie postulaty zgłoszone przez ZZKLW w trybie sporu zbiorowego i tym samym zakończyć spór. O fakcie tym poinformowany został Okręgowy Inspektor Pracy oraz wszystkie instytucje na bieżąco informowane w trakcie sporu o jego przebiegu.

– Obecny stan faktyczny jest taki, że pracownicy, którzy z własnej woli złożyli pod koniec listopada oświadczenia o wypowiedzeniu umów o pracę, znajdują się w okresie wypowiedzenia – mówi Łukaszewicz.
Jak jednak dodaje, kierownictwo PAŻP jest gotowe rozpatrzeć „każdy ewentualny wniosek” o cofnięcie złożonego przez pracownika oświadczenia. Jednak, żeby to było możliwe, niezbędna jest odpowiednia aktywność pracownika. Innymi słowy – pracownik musi złożyć wniosek o cofnięcie swojego oświadczenia o wypowiedzeniu umowy o pracę.

– Ruch jest po stronie związkowców – stwierdza Paweł Łukaszewicz.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotnisko Chopina
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony