Partner serwisu

Pasażerowie wracają do latania z Gdańska

Rafał Dybiński 06.08.2020

Pasażerowie wracają do latania z Gdańska
fot. Gdańsk Airport
Ponad 154 tysiące osób wybrało w lipcu gdańskie lotnisko. To bardzo dobry wynik po trzymiesięcznym okresie wstrzymania regularnych lotów krajowych i międzynarodowych z powodu pandemii koronawirusa.
Ruch odradza się systematycznie. Najwięcej pasażerów było w niedzielę 26 lipca, tego dnia podróżowało do/z Gdańska aż 7 477 osób. Najwięcej operacji startów i lądowań, w sumie 111, było we wtorek 21 lipca. Kierunki, które podróżujący wybierali najczęściej to Londyn, Oslo i Warszawa.

– Cieszy nas dynamika wzrostu pasażerów na gdańskim lotnisku. To pokazują liczby, ale widać to też gołym okiem. Coraz więcej osób jest każdego dnia na lotnisku: w terminalach, sklepach i restauracjach. Podróżujący nie boją się latać i to napawa nas optymizmem, że będzie ich z tygodnia na tydzień coraz więcej. Jesteśmy ogromnie wdzięczni, że wybierają podróże lotnicze oraz gdańskie lotnisko. Staramy się im zapewnić komfortową i bezpieczną obsługę. Dziękujemy także za to, że przestrzegają zasad i stosują się do zaleceń sanitarnych wymaganych w związku z pandemią – powiedział Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.W lipcu bardzo popularne były loty z Gdańska do miejsc wakacyjnych. Obecnie linie lotnicze proponują pasażerom bilety do 23 portów w Grecji (Ateny, Saloniki, Kalamata, Korfu, Rodos, Mykonos, Kreta, Chania, Heraklion, Chorwacji (Dubrownik, Split, Zadar), Hiszpanii (Barcelona, Alicante, Majorka), Włoszech (Rzym, Mediolan, Piza), Bułgarii (Burgas), Albanii (Tirana), na Cyprze (Larnaka, Pafos), na Malcie i Ukrainie (Odessa).

W aktualnej siatce są w sumie 84 połączenia z Gdańska do 20 państw. Mimo, że linie są gotowe do realizowania lotów, nie można wciąż podróżować samolotami do Szwecji. Rządowy zakaz został przedłużony do 11 sierpnia. Najwięcej destynacji oferuje Wizz Air, który lata z Gdańska do Aberdeen, Alesund, Barcelony, Bergen, Billund, Bodo, Charkowa, portu Doncaster-Sheffield, Dortmundu, Edynburga, Eindhoven, Goeteborga, Hamburga, Haugesund, Kijowa, Kolonii-Bonn, Larnaki, Liverpoolu, portów Londyn-Gatwick i Londyn-Luton, Lwowa, Malmoe, Bergamo, Moelde, na Mykonos, do Odessy, portów Oslo-Gardermoen i Oslo-Torp, Paryża-Beauvais, Rejkiawiku-Keflavik, Stavanger, Sztokholmu, Tromsoe, Trondheim, Turku i Zaporoża. 

Ryanair z kolei oferuje znad Bałtyku rejsy do Aarhus, Alicante, Aten, Belfastu, Billund, Birmingham, Bristolu, Burgas, Cork, Dublina, Edynburga, Goteborga, Hamburga, Kalamaty, Kijowa,  Krakowa, portów Leeds-Bradford i Londyn-Stansted, na Maltę, Manchesteru, Bergamo, Newcastle, Odessy, Oslo-Torp, Pafos, Pizy, Sztokholmu i Wiednia. Polskie Linie Lotnicze LOT latają z Gdańska do Krakowa, Rzeszowa, Warszawy, Dubrownika, Splitu, Zadaru, Rzymu, Salonik, na Rodos, Korfu, do Chanii, Burgas, Tirany i Barcelony.  Norwegian oferuje rejsy do Oslo i Kopenhagi, Lufthansa natomiast do Monachium i Frankfurtu, SAS do Kopenhagi, a także KLM do Amsterdamu. 

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony