Partner serwisu

Pasażerowie KLM muszą nosić własne maski ochronne przez cały lot

Emilia Derewienko 11.05.2020

Pasażerowie KLM muszą nosić własne maski ochronne przez cały lot
fot. Pixabay
Podróżujący na wszystkich lotach holenderskiej linii KLM muszą nosić własne maski, zakrywając nimi nos i usta, podczas wszystkich lotów, ruszających od poniedziałku (11 maja) – zapowiedziała linia w oświadczeniu.
Jak większość przewoźników na świecie, KLM uziemił prawie wszystkie samoloty z powodu pandemii koronawirusa, ale nadal wykonuje niewielką liczbę lotów. „Noszenie ochrony twarzy podczas wejścia na pokład i na pokładzie jest obowiązkowe dla pasażerów KLM. Pasażerowie muszą upewnić się, że noszą przy sobie wymaganą ochronę twarzy ” – napisał przewoźnik w komunikacie. Pasażerom bez odpowiedniej ochrony można odmówić przyjęcia na pokład jeszcze przy bramce.

Środek bezpieczeństwa w postaci ochronnej maski będzie obowiązywać do 31 sierpnia tego roku. Wyjątkiem są dzieci poniżej 10. roku życia, które nie muszą jej zakładać.

Debata o tym, jak ochronić pasażerów linii lotniczych przez zarażeniem COVID-19, nabiera na sile wraz ze stopniowym powrotem do latania i luzowaniem restrykcji transportowych. Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Lotniczych (IATA) opowiedziało się za zakładaniem masek w trakcie lotów. Jednocześnie IATA nie poparła rozwiązania, jakim jest puste środkowe miejsce w samolocie, argumentując, że będzie to oznaczało koniec tanich podróży.

Podobne środki bezpieczeństwa ogłosiła już Air France, Lufthansa czy węgierskie tanie linie lotnicze, Wizz Air.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo