Partner serwisu

Paryż, Barcelona i Lizbona najbardziej pożądanymi kierunkami lotów Polaków

inf. pras 14.10.2021

Paryż, Barcelona i Lizbona najbardziej pożądanymi kierunkami lotów Polaków
fot. Piotr Bożyk
Polacy pokochali spędzać długie weekendy w podróży. Przedłużony weekend to zdecydowanie dobry czas na city break w wybranym kraju w Europie, ale nie tylko.
W ciągu 2-3 godzin jesteśmy w stanie dotrzeć do imponującego Stambułu czy Tel Awiwu, w których zdecydowanie nie będziemy się nudzić, czując niedosyt i apetyt na więcej. Kiwi.com, jedna z firm technologicznych w branży turystycznej, regularnie przygląda się i bada preferencje podróżnicze Polaków.

Z uwagi na zbliżające się dwa przedłużone weekend w listopadzie, Kiwi.com sprawdziła najpopularniejsze w tym sezonie kierunki podróży, a także te najczęściej wyszukiwane. Dokąd wybierzemy się tym razem? W tegorocznym zestawieniu znalazły się m.in. Barcelona, Rzym czy Katania (Sycylia), w których nawet w listopadzie można liczyć na solidną dawkę słońca.

– Okres pandemii choć częściowo zmienił nawyki podróżowania na całym świecie i sprawił, że wielu z nas doceniło i postawiło na lokalne zasoby, agroturystyki, slow life i kontakt z naturą, to nie da się ukryć, że moda na city-breaki powraca do łask. Weekendowe podróżowanie od lat cieszy się rosnącą popularnością wśród Polaków. Wiąże się to nie tylko z chęcią poznawania świata, ludzi, smakowania lokalnej kuchni i życia zgodnie z lokalnym tempem, ale również z rachunkiem ekonomicznym. Zaprawieni łowcy okazji potrafią wyszukać niesamowicie tanie oferty lotów do krajów, w których jesienią i zimą można liczyć na solidną dawkę słońca. Dzięki temu, że Kiwi.com przeprowadza 20 mld kontroli cen dziennie w 95 proc. globalnych zasobów treści, dotyczących lotów, umożliwia wyszukanie najlepszych opcji tras i cen, których inne wyszukiwarki nie mogą zobaczyć – wyznała Eliška Řezníček Dočkalová, dyrektor ds. zarządzania doświadczeniem klienta w Kiwi.com.

W listopadzie czekają nas dwa przedłużone weekendy: 29.10 – 01.11 oraz 11.11-14.11. Wyszukiwarka Kiwi.com przygotowała zestawienie tych krajów, które Polacy wybrali na podróż w tym roku oraz te, które cieszyły się największą popularnością w analogicznym czasie w 2019 roku. Rzym, Barcelona od lat królują wśród najchętniej wybieranych, a w tym roku w pierwszej dziesiątce znalazła się również malownicza, ciepła i słoneczna Sycylia. Od lat równie chętnie sięgamy po chłodniejsze destynacje jak Norwegia czy Szwecja, które oszałamiają pięknem natury i możliwością zobaczenia zorzy polarnej.Kiwi.com przygotowało dodatkowe zestawienie kierunków, które były najczęściej wyszukiwane przez użytkowników w Polsce w 2021 oraz w 2019 roku.Kiwi.com opracowała specjalne narzędzie o nazwie Deals (Oferty). Innowacyjny algorytm wyszukuje loty w obniżonej cenie z lotniska macierzystego użytkownika i na podstawie kalkulacji km/ceny. Na przykład w listopadzie można zarezerwować podróż z Warszawy do Neapolu za 61 zł lub z Warszawy do Barcelony za 67 zł (ceny ważne od 12 października). – Nowe możliwości wyszukiwania są stworzone zwłaszcza dla osób z ograniczonym budżetem, spragnionych ucieczki, którym marzy się podróż w dowolne miejsce. Nasz innowacyjny algorytm wyszukuje najlepsze, najtańsze oferty w obniżonej cenie – podsumowała Eliška Řezníček
Dočkalová.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony