Partner serwisu

Partnerstwo KLM z ITA Airways. Jeszcze więcej lotów do Włoch z Amsterdamu

inf. pras 07.12.2021

Partnerstwo KLM z ITA Airways. Jeszcze więcej lotów do Włoch z Amsterdamu
fot. KLM
KLM i włoskie linie lotnicze ITA Airways podpisały umowę o wspólnym oferowaniu lotów (tzw. code-share), aby umożliwić swoim pasażerom więcej opcji podróży w ramach Europy. Dzięki wspomnianemu partnerstwu, klienci KLM zyskują osiem nowych kierunków we Włoszech i w Europie Południowej, dokąd mogą teraz polecieć przez Amsterdam. Są to Palermo, Reggio Calabria, Bari, Brindisi, Lamezia Terme i Triest we Włoszech, a także Malta i albańska Tirana.
Powyższe rejsy będą oznakowane wspólnymi kodami AZ (linie ITA) i KL (KLM), a pasażerowie KLM będą mogli podróżować do tych miast na jednym bilecie, rezerwując go na oficjalnej stronie narodowego przewoźnika Holandii. Umowa o code-share z KLM oznacza też znaczne korzyści dla ITA Airways. Klienci włoskich linii zyskają lepszy dostęp do wielu europejskich miast, zwłaszcza destynacji w Wielkiej Brytanii i Skandynawii, gdzie KLM dysponuje bogatą siatką lotów. Ponadto, porozumienie między KLM i ITA oznacza ułatwienia dla ich pasażerów w przesiadkach na lotniskach bazowych obu linii – amsterdamskim Schiphol i rzymskim Fiumicino.

Aż 14 włoskich miast w ofercie KLM

Aktualnie KLM oferuje własne loty do Mediolanu (18 połączeń dziennie na lotniska Malpensa i Linate), Turynu, Genui, Rzymu, Wenecji, Florencji, Bolonii i Katanii. Od teraz klienci linii planujący podróż do Katanii, Genui i Wenecji, poza codziennymi rejsami KLM, będą mieli do wyboru więcej połączeń - na pokładach ITA. Oprócz tego z Amsterdamu (lub przez Amsterdam) będzie można polecieć na pokładach ITA do Palermo, Reggio Calabria, Bari, Brindisi, Lamezia Terme i Triestu. Łącznie włoska oferta KLM liczy teraz 14 miast. Ponadto dzięki nowemu partnerstwu, w KLM kupimy bilety na Maltę i do Tirany w Albanii.

 – To naprawdę dobra wiadomość, że KLM i ITA Airways były w stanie tak szybko osiągnąć porozumienie po zakończeniu działalności Alitalii. Nawiązanie współpracy w zakresie połączeń europejskich jest dla nas bardzo ważne z uwagi na kluczowe znaczenie rynku włoskiego, jako popularnego celu podróży zarówno w segmencie turystycznym, jak i biznesowym. Partnerstwa takie jak to pomagają nam stworzyć bogatszą ofertę i zapewnić najlepszą możliwą obsługę naszym klientom, którzy podróżują przez Schiphol ze wszystkich zakątków świata – powiedział Pieter Elbers, prezes i dyrektor generalny KLM.

Korzyści z code-share

Dzięki współpracy code-share pomiędzy liniami, ich klienci zyskują nowe kierunki i więcej lotów do wyboru. Całą podróż można komponować na stronie jednego przewoźnika – np. pasażerowie KLM mogą zakupić loty wykonywane przez ITA rezerwując je na klm.pl i podróżują na jednym bilecie, co gwarantuje opiekę KLM i zapewnia kontynuację lotu, nawet w przypadku utraty dalszego połączenia, jeśli np. wcześniejszy samolot opóźnił się. Ponadto, w przypadku lotów code-share, bagaż jest automatycznie nadawany do finalnego celu podróży, bez konieczności odbioru i ponownego nadania podczas transferu mimo, że pasażer przesiada się na inne linie.

ITA Airways (Italia Trasporto Aereo) to włoskie linie lotnicze, która powstała po zakończeniu działalności linii Alitalia. ITA są członkiem sojuszu Sky Team. Jedynym udziałowcem linii jest skarb państwa. 
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony