Partner serwisu

Palestinian Airlines pozbędą się jedynych samolotów. Ale nadal chcą latać

Emilia Derewienko 30.08.2020

Palestinian Airlines pozbędą się jedynych samolotów. Ale nadal chcą latać
fot. Bram Steeman, Wikipedia
Linie lotnicze Palestinian Airlines, które swoją siedzibę mają niedaleko Strefy Gazy, wyprzedają swoją flotę, złożoną z dwóch samolotów. To jednak nie koniec działalności tego przewoźnika, który planuje już przyszłe połączenia – informuje Aerotelegraph.
Flota Palestinian Airlines składa się z dwóch samolotów Fokker 50, które obecnie znajdują się w sprzedaży. Powodem transakcji jest wygaśnięcie umowy z Niger Airlines – afrykańskie linie lotnicze dzierżawiły dwie 30-letnie maszyny od Palestinian Airlines na pewien okres, jednak przez pandemię COVID-19 muszą z nich zrezygnować.

Mimo planowanej sprzedaży maszyn, Palestinian Airlines nadal będą obsługiwać loty. Usługi dla pielgrzymów Hadżdż czy Umrah, udających się do Mekki, planowane są przy użyciu leasingowanych samolotów – wyjaśnia rzecznik palestyńskich linii lotniczych. Przewoźnik od dawna nie wykonuje już regularnych lotów.

Palestinian Airlines zostały uruchomione w 1995 roku, wówczas latając z międzynarodowego lotniska im. Jasera Arafata w Strefie Gazy do miejsc na całym Bliskim Wschodzie. Port ten został jednak w dużym stopniu zniszczony w 2001 roku. Linie lotnicze przeniosły się więc na egipskie lotnisko al-Arish, które znajduje się niedaleko Gazy, jednak później nie pozwolono im już stamtąd startować. Dlatego też Palestinian Airlines zostały uziemione w 2005 roku. Przewoźnik wznowił działalność w 2012 roku.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony