Partner serwisu

Oświadczenie GateOne

inf. pras 03.03.2022

Oświadczenie GateOne
Graf. ZDG TOR
Czlonkowie GateOne solidaryzują się z naszymi kolegami z UkSATSE, ukraińskiej instytucji zapewniającej służby żeglugi powietrznej.
Nasze myśli i modlitwy są z kolegami z Ukrainy, którzy zostali zmuszeni do porzucenia kontroli ruchu lotniczego w ukraińskiej przestrzeni powietrznej na rzecz obrony swojego kraju, tak aby mogli wrócić do pełnienia służby nawigacyjnej wszystkich użytkowników cywilnych w wolnej Ukrainie.

Konflikt w Ukrainie ma wpływ na życie wszystkich jej obywateli, którzy uciekają, szukają schronienia przed atakami lub bronią swojego kraju z narażeniem życia. Ma on również wpływ na sektor lotniczy w Europie, który dopiero zaczynał odbudowywać się po pandemii COVID19. Jako instytucje zapewniające służby żeglugi powietrznej z Europy Środkowej i Wschodniej nieustannie pracujemy nad zapewnieniem bezpiecznych operacji w naszej przestrzeni powietrznej i będziemy nadal wypełniać tę misję.

Wierzymy, że walki wkrótce się zakończą i nasi członkowie będą mogli kontynuować swoje plany rozszerzenia współpracy międzynarodowej w celu zapewnienia sprawnego ruchu lotniczego, np. przestrzeni powietrznej z Ukrainą w ramach free route airspace (FRA) wraz z DANUBE FAB, FABCE oraz operacji transgranicznych z BALTIC FRA.

Wyrażamy uznanie dla jedności i wsparcia okazanego Ukrainie przez Unię Europejską i inne państwa oraz mamy nadzieję, że pomoc zostanie skierowana również do instytucji zapewniających służby żeglugi powietrznej i wszystkich zainteresowanych stron z branży lotniczej
.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony