Partner serwisu

Ostatni Boeing 787 Dreamliner wyprodukowany w Everett opuścił fabrykę

Emilia Derewienko 01.03.2021

Ostatni Boeing 787 Dreamliner wyprodukowany w Everett opuścił fabrykę
fot. Paine Airport
Amerykański producent wypuścił właśnie ostatniego Dreamlinera – Boeinga 787 ze swojego zakładu w Everett pod Seattle. Firma koncentruje się teraz na fabryce w Karolinie Południowej i tam przeniesie montaż tych szerokokadłubowych samolotów.
Zakład Boeinga w Everett nie będzie już produkował samolotów typu Dreamliner. W październiku 2020 roku Boeing ogłosił, że produkcja B787 będzie się odbywać już tylko w jednym miejscu – w North Charleston w Karolinie Południowej. Powodem tej decyzji jest zmniejszenie wydajności zakładu do zaledwie sześciu Dreamlinerów miesięcznie.

Ostatni Boeing 787 Dreamliner, zbudowany w Everett, opuścił halę produkcyjną w sobotę 27 lutego. Jest przeznaczony dla japońskich linii ANA All Nippon Airways i nosi numer seryjny 1095. To zarazem pierwszy Dreamliner japońskiego przewoźnika, który jest napędzany silnikami General Electric. W halach Everett mogą przebywać obecnie Dreamlinery wyprodukowane wcześniej, których wady produkcyjne wymagają naprawy.

Od 2012 roku Dreamlinery powstają w drugim zakładzie, w North Charleston w Południowej Karolinie. Amerykański producent uważa, że budowa Dreamlinerów w jednej fabryce może zwiększyć efektywność firmy. Karolina Południowa oferuje taniej opłacanych pracowników. Z kolei największy wariant Dreamlinera, 787-10, nie może być konstruowany gdzie indziej, ze względu na swój rozmiar. Z przeniesieniem łączą się jednak koszty dla amerykańskiego producenta, który zamierza w pewnym momencie powrócić do budowy od 10 do 11 Dreamlinerów miesięcznie. W Południowej Karolinie jest to jednoznaczne z rozbudową obiektu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony