Partner serwisu

Ósmy B777F dołączył do floty Lufthansy Cargo

Rafał Dybiński 03.09.2020

Ósmy B777F dołączył do floty Lufthansy Cargo
fot. Lufthansa Cargo
Flota Lufthansy Cargo powiększyła się o ósmy frachtowiec Boeinga 777F - poinformowano w oficjalnym komunikacie. Samolot D-ALFH przyleciał do Frankfurtu po dziewięciu godzinach lotu z portu Everett w stanie Waszyngton.
Lufthansa Cargo zamówiła u producenta z Chicago dwie maszyny jeszcze w listopadzie 2019 roku. Najnowsza dostawa powiększyła flotę sekcji towarowej narodowego przewoźnika Niemiec do czternastu samolotów. Oprócz ośmiu B777F linie lotnicze dysponują również sześcioma maszynami McDonnell Douglas MD-11, które uniknęły wycofania z użytkowania już w tym roku z uwagi na pandemię koronawirusa SARS-CoV-2 i większe zapotrzebowanie na frachtowce.

Nowy nabytek zza Atlantyku jest częścią programu modernizacji floty, który rozpoczął się w 2014 roku i zakończy w przyszłym roku. Drugi z dwóch zamówionych wcześniej B777F ma być dostarczony w ciągu najbliższych kilku tygodni.

– Pracujemy nad trwałą poprawą efektywności ekonomicznej i ekologicznej. Stąd inwestycje w naszą flotę. Pragniemy szybkiego transportu lotniczego, ale zarazem bezpiecznego i przyjaznego dla środowiska jak tylko to możliwe – podkreślił Peter Gerber, prezes Lufthansa Cargo.

Nowy samolot otrzymał nazwę "Namaste India", którą przejął od wycofanego już z eksploatacji samolotu D-ALCJ. Według Lufthansy dwusilnikowy Boeing 777F jest o około 20 proc. bardziej wydajny i emituje mniej CO2 niż trzysilnikowy MD-11F. Nowe maszyny producenta z Chicago spełniają również surowe wymagania Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO) dotyczące ochrony przed hałasem.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Cargo lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony