Partner serwisu

Osiem nowych tras z Rygi. Oferta airBaltic wzrośnie do 96 połączeń

Rafał Dybiński 30.04.2021

Osiem nowych tras z Rygi. Oferta airBaltic wzrośnie do 96 połączeń
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze airBaltic zaoferują jeszcze w tym roku już 96 tras z krajów bałtyckich, w tym osiem nowych połączeń z Rygi – poinformowano w oficjalnym komunikacie przewoźnika z Łotwy.
Charakterystyczne airbusy A220 w limonkowym malowaniu od lipca pojawią na lotniskach w hiszpańskiej Walencji, włoskiej Pizie czy na greckiej wyspie Kos. – Dostrzegamy wraz ze wzrostem wskaźników szczepień w całej Europie rosnący popyt na podróże rekreacyjne – podkreślił Martin Gauss, prezes airBaltic.

– Grecja już teraz zaprasza turystów, nie wymagając od przybyłych gości kwarantanny po przylocie. Dzięki temu wzmocnimy naszą sieć połączeń, docierając do nowej gamy słonecznych destynacji wypoczynkowych – dodał Gauss.

Przewoźnik z Łotwy poleci w najbliższym sezonie letnim do siedmiu miejsc docelowych we Włoszech, sześciu w Grecji oraz pięciu w Hiszpanii. Poza tym w jego rozkładzie znajdzie się wiele innych atrakcyjnych ośrodków, takich jak chorwacka Rijeka, norweskie Bergen, cypryjska Larnaka czy portugalska Lizbona.

Założone w 1995 roku linie lotnicze airBaltic obsługują aktualnie ponad 70 destynacji w Europie Środkowo-Wschodniej, na Bliskim Wschodzie i Rosji. Flota przewoźnika składa się obecnie już tylko z 25 airbusów A220. Na dostawę czeka kolejnych 25 samolotów tego typu. Przewoźnik posiada także opcje na kolejnych 30 samolotów A220, a pod koniec ubiegłego roku pożegnał ostatniego boeinga 737 w swojej flocie.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony