Partner serwisu

Oneworld zawiesza członkostwo S7 Airlines

Avgeek 26.04.2022

Oneworld zawiesza członkostwo S7 Airlines
Fot. Airbus Media
Sojusz oneworld zawiesił, za obopólną zgodą, członkostwo swojego jedynego rosyjskiego partnera, S7 Airlines, z dniem 19 kwietnia 2022 r.
- Od tego dnia korzyści Oneworld dla klientów linii lotniczych należących do Oneworld (innych niż S7 Airlines) zostaną zawieszone podczas podróży na pokładach samolotów S7 Airlines. Korzyści Oneworld zostaną również zawieszone dla klientów S7 Airlines podróżujących na pokładach samolotów linii członkowskich Oneworld. Biorąc pod uwagę, że liczba pasażerów jest niska, spodziewamy się, że wpływ na klientów będzie minimalny - powiedział rzecznik sojuszu, który był cytowany na blogu The Points Guy.

Linia S7 dodała, że obecne korzyści z członkostwa są minimalne, biorąc pod uwagę brak ruchu lotniczego. S7, podobnie jak wszyscy inni rosyjscy przewoźnicy, ma zakaz wykonywania lotów m.in. do Unii Europejskiej, a podczas lotów do innych krajów narażona jest na ryzyko konfiskaty samolotów. Warto dodać, że rosyjski rząd wybrał przewoźnika do obsługi reaktywowanych samolotów Ił-86 i Ił-96 z czasów ZSRR, ale nie dodał jeszcze żadnego z tych samolotów do swojej floty.

S7 Airlines są członkiem oneworld od 2010 r. Jednak jeszcze zanim sojusz zerwał więzi, niektórzy z jego członków, w tym American Airlines, Alaska Airlines, British Airways i Iberia, jednostronnie zawiesili współpracę z rosyjskim przewoźnikiem.

Tymczasem Aeroflot nadal jest aktywnym członkiem Skyteam, mimo że inny członek sojuszu - Delta Air Lines jednostronnie zawiesiła współpracę pod koniec lutego 2022 r.

O sojusz oneworld

oneworld to powstały w 1998 sojusz 13 linii lotniczych. Pod względem wielkości jest z powrotem trzeci na świecie, po Star Alliance i SkyTeam. Założycielami i członkami sojuszu są: American Airlines, British Airways, Cathay Pacific oraz Qantas. Natomiast członkami sojuszu są także linie Alaska Airlines, Finnair, Iberia, Japan Airlines, Malaysia Airlines, Royal Air Maroc, Royal Jordanian, S7 Airlines (zawieszone członkowstwo), Sri Lankan Airlines oraz Qatar Airways. Warto dodać, że w maju 2020 r. sojusz opuściła linia LATAM.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony