Partner serwisu

Olsztyn-Mazury: Ponad 40-proc. spadek liczby pasażerów w sierpniu

Emilia Derewienko 04.09.2020

Olsztyn-Mazury: Ponad 40-proc. spadek liczby pasażerów w sierpniu
fot. Port Lotniczy Olsztyn-Mazury
W sierpniu z usług lotniska Olsztyn-Mazury skorzystało 11,128 tys. pasażerów. To o 41,8 proc. mniej w stosunku do sierpnia 2019 roku, kiedy to w porcie odprawiono 19,123 tys. podróżnych. W drugim miesiącu wakacji największym zainteresowaniem pasażerów cieszyło się połączenie linii lotniczych Wizz Air do Londynu Luton. Podróżni z chęcią wybierali także bezpośrednie loty do Krakowa, oferowane przez Polskie Linie Lotnicze LOT.
Pasażerski ruch lotniczy na lotnisku Olsztyn-Mazury stopniowo wzrasta. Wszystkie połączenia oferowane przez przewoźników przed pandemią, wróciły do rozkładu lotów. Pierwsze przywrócone zostały loty do Dortmundu, oferowane przez Wizz Air. Jako drugi loty na trasie Kraków – Szymany wznowił LOT. Rejsy do Londynu obsługiwane przez Ryanair i Wizz Air wróciły na początku lipca. Od wznowienia ruchu pasażerskiego, z portu Olsztyn-Mazury skorzystało 20,172 tys. pasażerów.

Pasażerowie korzystający z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury muszą stosować się do nowych procedur bezpieczeństwa na lotnisku, które mają na celu minimalizację ryzyka rozprzestrzeniania się COVID-19. Do najważniejszych zaleceń sanitarnych, zaliczyć można m.in. noszenie maseczki na terenie terminala pasażerskiego, zachowanie dystansu społecznego i dbanie o higienę rąk. Dostęp do terminala został czasowo ograniczony wyłącznie do osób podróżujących, które muszą dodatkowo poddać się kontroli temperatury ciała.

W sezonie jesienno-zimowym prosto z lotniska Olsztyn-Mazury pasażerowie polecą do Dortmundu, Londynu Luton i Londynu Stansted. W rozkładzie lotów pozostanie również cieszące się dużą popularnością wśród pasażerów połączenie LOT-u do Krakowa, z którego skorzystać można 3 razy w tygodniu – w poniedziałki, środy i piątki. Aktualny rozkład lotów można sprawdzić na stronie internetowej portu.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony