Partner serwisu

Olsztyn-Mazury: Mniej pasażerów niż przed rokiem w sierpniu. Spadek o 11 proc.

Rafał Dybiński 07.09.2021

Olsztyn-Mazury: Mniej pasażerów niż przed rokiem w sierpniu. Spadek o 11 proc.
fot. Olsztyn-Mazury Airport
9871 pasażerów skorzystało z lotniska Olsztyn-Mazury w sierpniu. To spadek liczby podróżnych o 11,29 proc. w stosunku do tego samego miesiąca ubiegłego roku.
W sierpniu 2020 roku, po pierwszej fali pandemii, port lotniczy Olsztyn-Mazury odprawił w sumie 11128 osób. Dwanaście miesięcy później było ich jeszcze mniej, bowiem tylko 9871. Od stycznia do sierpnia 2021 roku z siatki połączeń mazurskiego lotniska skorzystało łącznie 24,1 tys. podróżnych.

W sierpniu ruch pasażerski odbywał się w cieniu trwającej od ponad roku pandemii i związanymi z tym restrykcjami w zakresie podróżowania. Pasażerowie chętnie korzystali z rejsów krajowych Polskich Linii Lotniczych LOT do Krakowa oraz Ryanaira do Wrocławia.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się również wakacyjne połączenie narodowego przewoźnika do chorwackiej Rijeki. Oprócz wymienionych tras w rozkładzie rejsów dostępne są również takie miejsca docelowe jak Dortmund, obsługiwany przez Wizz Air we wtorki, czwartki i soboty, a także port Londyn-Stansted, obsługiwany w poniedziałki i piątki przez Ryanaira. 

Poza ruchem pasażerskim, kontynuowano obsługę lotów szkoleniowych, medycznych, biznesowych i wojskowych. Na 5 października planowane jest wznowienie rejsów Wizz Air do portu Londyn-Luton. 

Pasażerowie podróżujący do Krakowa mogą dojechać na lotnisko Olsztyn-Mazury szynobusem ( w poniedziałki i piątki) ze stacji Olsztyn Główny, autobusem z Grajewa przez Ełk, Pisz i Ruciane-Nidę, z Węgorzewa przez Giżycko, Mikołajki, Mrągowo i Biskupiec lub z Olsztyna przez Pasym. Do dyspozycji pasażerów pozostaje również monitorowany parking w bezpośrednim sąsiedztwie terminala, na którym mogą pozostawić swoje auta na czas pobytu w Krakowie.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony