Partner serwisu

Olsztyn-Mazury Airport: 719 pasażerów w czerwcu, Dortmund popularniejszy od Krakowa

Rafał Dybiński 08.07.2020

Olsztyn-Mazury Airport: 719 pasażerów w czerwcu, Dortmund popularniejszy od Krakowa
fot. M. Bojarski
Port lotniczy Olsztyn-Mazury obsłużył w czerwcu 719 pasażerów. To o 94,42 proc. mniej niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku. Wówczas odprawiono 12 886 podróżnych.
Czerwiec 2020 roku był pierwszym miesiącem, w którym ograniczenia w ruchu lotniczym wywołane wirusem COVID-19 zostały częściowo zniesione. Pasażerowie mogli skorzystać z lotniska stolicy Warmii po trzech miesiącach przerwy.

19 czerwca powróciło połączenie do Dortmundu taniej linii Wizz Air. Aktualnie realizowane jest trzy razy w tygodniu. Do największego ośrodka Zagłębia Ruhry można odlecieć w poniedziałki, środy i piątki. - Pierwsze odprawy pasażerów realizowane były bez problemów. Samoloty do Dortmundu latają prawie pełne - oznajmił pod koniec ubiegłego miesiąca Dariusz Naworski, rzecznik portu Olsztyn-Mazury, uwzględniając obowiązujące wówczas jeszcze limity miejsc na pokładzie.

Tydzień później wróciły krajowe rejsy do Krakowa, realizowane przez LOT. - Tu jest trochę gorzej, ale rezerwacje na koniec miesiąca były już na zadowalającym poziomie - dodał Naworski. Port Olsztyn-Mazury od lipca wznawia również połączenia z lotniskami Londyn-Stansted i Londyn-Luton. Rejsy odpowiednio Ryanaira i Wizz Air realizowane będą na razie dwa razy w tygodniu. Statystyki pasażerów w pierwszym wakacyjnym miesiącu powinny więc być już znacznie lepsze.

Zgodnie z wytycznymi Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz międzynarodowych organizacji zajmujących się ochroną zdrowia i bezpieczeństwem w transporcie lotniczym, na lotnisku w Szymanach wprowadzone zostały nowe procedury, których celem jest minimalizacja rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2, przy jednoczesnym zachowaniu możliwie najwyższego komfortu podróży pasażerów.

Od wjazdu na teren Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury do wejścia na pokład samolotu, pasażerowie są zobligowani do noszenia maseczki ochronnej, zachowania bezpiecznego dystansu 1,5 metra pomiędzy sobą a innymi osobami, częstego i dokładnego mycia oraz dezynfekcji rąk, zakrywania ust i nosa zgiętym łokciem lub chusteczką podczas kaszlu i kichania, nawet podczas noszenia maseczki oraz ograniczenie w miarę możliwości dotykania elementów infrastruktury lotniska i pokładu samolotu.

Każda osoba wchodząca na terminal zobligowana będzie do poddania się kontroli temperatury ciała. Pomiar odbywa się poprzez przejście przez bramkę, która skanuje temperaturę czoła lub nadgarstka. Jeśli pomiar wykaże temperaturę równą lub wyższą 38 st. C, służby lotniska dokonają dodatkowego pomiaru temperatury ciała w 10 minutowych odstępach w wyznaczonym do tego miejscu.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony