Partner serwisu

Olsztyn-Mazury: Nieco ponad 7 tys. podróżnych w październiku

Redakcja/inf. pras. 05.11.2021

Olsztyn-Mazury: Nieco ponad 7 tys. podróżnych w październiku
fot. Urząd Wojewódzki Województwa Warmińsko-Mazurs
Port Lotniczy Olsztyn-Mazury obsłużył w październiku 7122 podróżnych – poinformował Związek Regionalnych Portów Lotniczych na Twitterze.
Wyniki z dziesiątego miesiąca bieżącego roku oznaczają wzrost o 99,3 proc. w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Wówczas obsłużono 3574 pasażerów. Tym razem było ich więcej o 3548.

Od stycznia do października bieżącego roku z siatki połączeń mazurskiego lotniska skorzystało w sumie 38 362 podróżnych. W połowie września nowym prezesem portu w Szymanach został Wiktor Wójcik. Kadencja dotychczasowego prezesa – Tomasza Kądziołki, który pełnił tę funkcję od 2018 roku, zakończyła się w sierpniu.

Niedawno informowaliśmy jeszcze, że operator zarządzający lotniskiem Olsztyn-Mazury uzyskał pozwolenia wymagane do obsługi operacji lotniczych typu cargo, czyli transportu towarów i poczty. W celu świadczenia usług związanych z obsługą lotów cargo, spółka Warmia i Mazury przeszła proces certyfikacji Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Certyfikat Agenta Obsługi Naziemnej (AHAC) potwierdza zdolność do prowadzenia lotniskowej obsługi naziemnej statków powietrznych, wykonywanych na rzecz przewoźników lotniczych w zakresie obsługi materiałów niebezpiecznych. Spółka nawiązała współpracę z PLL LOT w zakresie obsługi lotów cargo tego przewoźnika. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony