Partner serwisu

Olsztyn-Mazury: Tylko 675 pasażerów w kwietniu

Rafał Dybiński 08.05.2021

Olsztyn-Mazury: Tylko 675 pasażerów w kwietniu
fot. Olsztyn-Mazury Airport
Port Lotniczy Olsztyn-Mazury zakończył kwiecień bieżącego roku z wynikiem 675 obsłużonych podróżnych – poinformował Związek Regionalnych Portów Lotniczych.
Od początku roku z usług lotniska położonego na północy Polski skorzystało w sumie 2 459 pasażerów. Aktualnie w siatce połączeń portu lotniczego Olsztyn-Mazury znajduje się pięć kierunków.

Irlandzki Ryanair obsługuje dwa razy w tygodniu, a konkretnie w poniedziałki i piątki rejsy do Wrocławia oraz w tej samej częstotliwości do portu Londyn-Stansted. Węgierski Wizz Air realizuje trzy razy w tygodniu (wtorki, czwartki, soboty) do Dortmundu oraz dwa razy w tygodniu (wtorki i soboty) do portu Londyn-Luton.

Polskie Linie Lotnicze LOT natomiast trzy razy w tygodniu, a konkretnie w poniedziałki, środy i piątki, operują na trasie z portu Olsztyn-Mazury do Krakowa.

Jakie cele zakłada sobie regionalne lotnisko na 2021 rok? – Będziemy kontynuowali działania ukierunkowane na dywersyfikację naszej działalności. Poza rozbudową siatki połączeń pasażerskich o nowe kierunki, będziemy skupiali się na rozwoju ruchu cargo oraz pogłębianiu relacji z partnerami biznesowymi i instytucjami zainteresowanymi współpracą – zapowiedział Dariusz Naworski, rzecznik prasowy portu Olsztyn-Mazury w niedawnym podsumowaniu 2020 roku dla Rynku Lotniczego.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony