Partner serwisu

Olsztyn: Wizz Air lata już do Bremy

Aleksander Domański 31.10.2019

Olsztyn: Wizz Air lata już do Bremy
fot. Wizz Air
Wizz Air uruchomił 27 października nową trasę z lotniska Olsztyn Mazury do Bremy w Niemczech. Najnowsze połączenie WIZZ obsługiwane jest dwa razy tygodniowo: w środy i niedziele.  
– Brema jest kulturalnym i ekonomicznym centrum północnych Niemiec. Liczne galerie i muzea z Übersee-Museum Bremen na czele to powody, dla których warto odwiedzić miasto. Brema jest również jednym z największych portów morskich i ośrodków handlu morskiego w Niemczech. Miasto stanowi ważny ośrodek kulturalny z bogatą ofertą atrakcji. Nowa trasa wzmocni biznesowe relacje między Polską i Niemcami, korzystnie wpływając na rozwój branży lotniczej i turystycznej – czytamy w informacji prasowej przewoźnika.  

Nowe połączenie jest istotne dla lotniska, które w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy tego roku obsłużyło 111 576. Warto zauważyć, że Wizz Air działa w Szymanach od 2016 roku i w ciągu tych trzech lat przewiózł do/z lotniska 200 tys. podróżnych. To powoduje, że węgierski niskokosztowy przewoźnik jest liderem przewozowym na lotnisku Olsztyn-Mazury. W olsztyńskiej ofercie Wizz Aira, wraz z nową trasą, w tym roku jest niemal 100 000 miejsc w sprzedaży, co stanowi wzrost o 84 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem. Obecnie przewoźnik operuje na trzech kierunkach: do Londynu, Dortmundu oraz Bremy.

To nie koniec zimowych nowości w Szymanach. Na 7 listopada Ryanair zaplanował pierwszy rejs na trasie do Kolonii, a loty odbywać się będą w czwartki i niedziele. Tegoroczna zima zapowiada się więc rekordowo. To kontynuacja wzrostów. W pierwszym półroczu ruch pasażerski wzrósł w olsztyńskim porcie lotniczym o 21 proc. W całym zeszłym roku lotnisko obsłużyło 121,3 tys. podróżnych. Wszystko więc skazuje, że wynik ten zostanie pobity.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony