Partner serwisu

Olsztyn: Rekordowy maj i pobity wynik z 2019 roku

Redakcja/inf. pras. 08.06.2022

Olsztyn: Rekordowy maj i pobity wynik z 2019 roku
fot. UMWWM
Port Lotniczy Olsztyn-Mazury obsłużył w maju bieżącego roku rekordową liczbę pasażerów – poinformowano w komunikacie lotniska stolicy Warmii.
W piątym miesiącu 2022 roku na lotnisku w Szymanach obsłużono 11 987 podróżnych. To wzrost 0,4 proc. w stosunku do drugiego najlepszego wyniku, który osiągnięto w maju 2019 roku. Wówczas odprawiono 11 934 podróżnych. W porównaniu z analogicznym okresem w czasie trwania pandemii, wzrost liczby pasażerów jest jeszcze wyższy i kształtuje się na poziomie 1456 proc. w stosunku do maja 2021 roku oraz 16 783 proc. w zestawieniu z majem 2020 roku.

Od początku 2022 roku z usług lotniska Olsztyn-Mazury skorzystały w sumie 34 832 osoby. – Wyraźnie obserwujemy rosnące zainteresowanie podróżami lotniczymi, co potwierdzają rosnące statystyki liczby pasażerów naszego lotniska. Liczymy, że w miesiącach letnich, ruch pasażerski w porcie odbuduje się do poziomu z 2019 roku, ostatniego przed pandemią, lub nawet przekroczy nasze prognozy – podkreślił Wiktor Wójcik, prezes zarządu Warmia i Mazury Sp. z o.o., zarządzającej portem lotniczym Olsztyn- Mazury.

Letnia siatka połączeń warmińsko-mazurskiego lotniska obejmuje nie tylko kierunki ze stałej oferty portu, ale również kilka sezonowych propozycji:
Kraków – całoroczne loty na tej trasie oferowane są przez Polskie Lotnie Lotnicze LOT oraz sezonowo przez Buzz by Ryanair. LOT realizuje loty z/do Krakowa w poniedziałki, piątki i niedziele (oraz okresowo w soboty), natomiast rejsy Buzz by Ryanair odbywają się w środy i niedziele do końca października;
Wrocław – sezonowe połączenie Ryanair realizowane jest w poniedziałki i piątki do końca października;
Rzeszów – nowy sezonowy kierunek LOT wystartuje już 17 czerwca br. i będzie realizowany w piątki i poniedziałki do 5 września br.;
Dortmund – loty na całorocznej trasie Wizz Air odbywają się w poniedziałki i piątki;
Londyn Stansted – Ryanair oferuje loty do stolicy Wielkiej Brytanii przez cały rok w poniedziałki i piątki;
Londyn Luton – całoroczne loty na trasie Wizz Air realizowane są w środy i niedziele.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony