Partner serwisu

O’Leary: Loty na urlopy tylko z maseczkami. Zostaną do wiosny 2022 roku

Redakcja/inf. pras. 27.03.2021

O’Leary: Loty na urlopy tylko z maseczkami. Zostaną do wiosny 2022 roku
fot. Piotr Bożyk
Przynajmniej do wiosny 2022 roku pasażerowie Ryanaira będą musieli nosić maseczki na pokładzie samolotu. Tak zapowiada Michael O’Leary, szef największych tanich linii lotniczych w Europie, krytykujący również Lufthansę.
- Zdrowie i bezpieczeństwo są najważniejsze. Trzeba zminimalizować ryzyko rozsiewania koronawirusa i innych przeziębień. Dlatego nasi pasażerowie będą nosić maseczki co najmniej do 2022 roku - podkreślił O’Leary w rozmowie z "Irish Mirror".

Ryanair już w czerwcu bieżącego planuje latać na poziomie 80 proc. rozkładu z 2019 roku. Niskokosztowiec z Zielonej Wyspy ogłosił w tym tygodniu 26 nowych wakacyjnych tras, w tym z Krakowa, Katowic, Modlina i Wrocławia. Kiedy nastanie szczyt sezonu zamierza wykonywać blisko 2300 lotów każdej doby.

- Jestem pewien, że Brytyjczyków, którzy pragną wrócić na plaże w całej Europie, będzie bardzo trudno przekonać, aby pozostali w wakacje w domach, zwłaszcza jeśli wszyscy zostaną zaszczepieni - stwierdził O’Leary, zachwycony tempem wdrażanego programu szczepień w Anglii, Irlandii Północnej, Szkocji oraz Walii.

- Nasi klienci, którzy polecą na urlopy, muszą jednak pamiętać nie tylko o spakowaniu strojów kąpielowych, ale także maseczek. Nie wyobrażam sobie, aby w najbliższym sezonie letnim i zimowym, znieść ten wymóg - zaznaczył szef Ryanaira, który skrytykował ostro niemiecką Lufthansę. - Kręciła się po Europie jak pijany wujek na weselu i zbierała państwowe dotacje - dodał O’Leary, który jest gorącym zwolennikiem wolnego rynku, a przewoźnicy, którzy nie radzą sobie w czasach kryzysu, powinni zawiesić lub zakończyć działalność.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony