Partner serwisu

O’Leary: 14-dniowa kwarantanna jest nieskuteczna i niemożliwa do wdrożenia

Rafał Dybiński 21.05.2020

O’Leary: 14-dniowa kwarantanna jest nieskuteczna i niemożliwa do wdrożenia
fot. Piotr Bożyk
Ryanair przyjął z zadowoleniem nowe wytyczne Unii Europejskiej, aby z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, zarówno pasażerów, jak i załóg pokładowych, obywatele Europy mogli wrócić do lotów na obszarze wspólnoty w nadchodzących tygodniach. Skuteczne wytyczne pozwolą w lipcu i sierpniu wznowić przemysł turystyczny na Starym Kontynencie.
Największa pasażerska linia lotnicza w Europie ze szczególnym zadowoleniem przyjmuje sugestie dotyczące maseczek. Obowiązek noszenia ich został już wcześniej wprowadzony do nowego regulaminu bezpieczeństwa podróży, gdy tylko Ryanair wznowi loty od 1 lipca. Ryanair ponownie wzywa rządy Irlandii i Wielkiej Brytanii do rezygnacji z niemożliwej do wdrożenia 14-dniowej kwarantanny na rzecz maseczek i dystansu społecznego, tak, jak robi to obecnie większość innych krajów europejskich.

– 14-dniowa kwarantanna jest nieskuteczna i niemożliwa do wdrożenia. Wymaganie od pasażerów poddania się kwarantannie po skorzystaniu przez nich z wielu usług, jak transport publiczny w celu dotarcia na/z lotniska, nie ma podstaw naukowych ani medycznych. Usilnie wzywamy rządy krajów europejskich, zwłaszcza Irlandii i Wielkiej Brytanii, do wprowadzenia obowiązku noszenia maseczek przez pasażerów linii lotniczych, pociągów, w tym londyńskiego metra. To najlepszy i najskuteczniejszy sposób ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 w środowiskach transportu publicznego, w których zachowanie dystansu społecznego nie jest możliwe – podkreślił Michael O'Leary.

– Z zadowoleniem przyjmujemy zalecenie Unii Europejskiej w zakresie maseczek i ponownie wzywamy rządy Irlandii i Wielkiej Brytanii do zniesienia niewytłumaczalnej, nieskutecznej i niemożliwej do wdrożenia kwarantanny. Obywatele Europy mogą bezpiecznie podróżować w maseczkach podczas swoich letnich wakacji, przestrzegając zasad bezpieczeństwa jak pomiar temperatury. 14-dniowa kwarantanna nie ma podstaw naukowych, jest niemożliwa do wdrożenia i nie jest konieczna w okolicznościach, w których pasażerowie linii lotniczych, pociągów i metra noszą maseczki, gdy zachowanie dystansu społecznego nie jest możliwe – dodał prezes zarządu Grupy Ryanaira.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo