Partner serwisu

Ogromne spadki liczby pasażerów Ryanaira i Wizz Aira w kwietniu

Rafał Dybiński 05.05.2020

Ogromne spadki liczby pasażerów Ryanaira i Wizz Aira w kwietniu
fot. Piotr Bożyk
Największa europejska linia lotnicza Ryanair odnotowała w kwietniu spadek liczby pasażerów o 99,6 proc. Tani przewoźnik Wizz Air stracił natomiast 97,6 proc. podróżnych – informuje Agencja Reutera.
Przyczyną tak drastycznie słabych wyników jest oczywiście pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 oraz rządowe ograniczenia uniemożliwiające przemieszczanie się między krajami na całym świecie.

Ryanair ujawnił, że miał zaledwie 40 tys. pasażerów w kwietniu w porównaniu do 13,5 mln, które przewieziono w tym samym miesiącu w 2019 roku. Przewoźnik z Irlandii spodziewa się, że wartości pozostaną minimalne w maju i czerwcu ze względu na trwające ograniczenia podróży.

Wizz Air natomiast przekazał, że w kwietniu przewiózł 78 389 pasażerów, w porównaniu do 3,3 mln w analogicznym okresie w 2019 roku. Węgierski przewoźnik liczy, że jego liczby podróżnych poprawią się w tym miesiącu, ponieważ jako jedna z pierwszych europejskich linii lotniczych od 1 maja wznowiła połączenia komercyjne z Londynu-Luton i Wiednia.

Wcześniej Wizz Air poinformował również o uruchomieniu pięciu nowych tras z Abu Zabi, w tym do Katowic, a także o utworzeniu nowej bazy we Lwowie, skąd z kolei dwa razy w tygodniu będą latać maszyny przewoźnika do Szczecina.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo