Partner serwisu

Oferowanie w Brazylii na krajowych trasach już wyższe niż w 2019 roku

Rafał Dybiński 11.07.2022

Oferowanie w Brazylii na krajowych trasach już wyższe niż w 2019 roku
fot. GOL Linhas Aereas
Według najnowszych danych brazylijskiej krajowej agencji lotnictwa cywilnego (Agência Nacional de Aviação Civil - ANAC) oferowanie linii lotniczych, operujących w Kraju Kawy, było w maju bieżącego roku wyższe o 6 proc. w porównaniu z tym samym miesiącem 2019 roku  - informuje serwis "Routes".
To pierwsze takie statystyki od czasu wybuchu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Przychody mierzone w pasażerokilometrach (RPK) były jednak wciąż mniejsze o 2,5 proc. w odniesieniu do maja sprzed trzech lat.

Największy udział w ruchu krajowym (34 proc.) miały linie lotnicze LATAM. Podium klasyfikacji uzupełniły Azul (33 proc.) oraz niskokosztowe GOL, które operowały na poziomie 32,6 proc.

Brazylijscy przewoźnicy obsłużyli w maju w sumie 6,4 mln pasażerów na trasach krajowych. Przed trzema laty w tym samym miesiącu doliczono się natomiast 7,1 mln podróżnych. Najwięcej pasażerów w maju bieżącego roku przewiozły linie lotnicze Azul (36 proc.), a kolejne miejsca na podium przypadły w tej klasyfikacji LATAM (32 proc.) oraz GOL z udziałem 30,5 proc.

Analizując statystyki z ostatnich jedenastu miesięcy największy udział w krajowym ruchu miały również LATAM (35 proc.), wyprzedzając GOL (32 proc.) i Azul z 31 proc. W przypadku liczby przewiezionych pasażerów w tym okresie także triumfowały Azul (34 proc.), które były nieznacznie lepsze od LATAM (33 proc.) i GOL z 31 proc.

Nadal jest jednak duże pole do poprawy. Ruch międzynarodowy z Kraju Kawy i oferowanie na takich połączeniach było bowiem w maju niższe o 31 proc. w porównaniu z tym samym miesiącem w 2019 roku.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Statystyki pasażerskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony