Partner serwisu

Ofensywa Wizz Air z Rzymu. Nowa baza i aż 32 nowe trasy

Rafał Dybiński 17.05.2021

Ofensywa Wizz Air z Rzymu. Nowa baza i aż 32 nowe trasy
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze Wizz Air zakładają nową bazę w Rzymie, skąd z lotniska Fiumicino uruchomią aż 32 nowe trasy. Rejsy do destynacji w Europie oraz na północy Afryki obsłużą airbusy A321neo. Cztery z nich będą na stałe w stolicy Włoch.
Port Rzym-Fiumicino będzie 43. bazą niskokosztowca z Węgier i już piątą na Półwyspie Apenińskim oraz Sycylii. Wcześniej tani przewoźnik z Europy Środkowej postanowił rozszerzyć swoje oferowanie z Bari, Katanii, Mediolanu oraz Palermo. Nowa baza w stolicy Włoch pozwoli zatrudnić 1600 pracowników.

Najczęściej do stolicy Anglii

1 lipca wystartuje pierwszy rejs do portu Londyn-Luton. To będzie najczęściej obsługiwana z nowych tras, bowiem sześć razy w tygodniu, a konkretnie codziennie od poniedziałku do piątku oraz w niedziele. Tego samego dnia zainaugurowane zostaną również loty do Liverpoolu, chorwackiego Dubrownika, rumuńskiego Targu Mures, cypryjskiej Larnaki oraz na greckie wyspy Mykonos i Santoryn. Połączenia będą realizowane we wtorki, czwartki oraz soboty.

2 lipca odleci z Rzymu pierwszy samolot Wizz Air do holenderskiego Eindhoven, francuskiej Nicei oraz czeskiej Pragi. Rejsy w tych kierunkach będą obsługiwane cztery razy w tygodniu, a konkretnie w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. Tego samego dnia zaplanowano również start trasy do chorwackiego Splitu, dokąd będzie można przemieścić się w poniedziałki, środy i piątki, a także do estońskiego Tallinna, rumuńskiej Konstancy, a także na grecką wyspę Korfu. W tych trzech ostatnich przypadkach rejsy zaplanowano w poniedziałki oraz piątki.

3 lipca zainaugurowane zostanie połączenie na Teneryfę, dokąd odlecimy z Rzymu we wtorki oraz soboty, a dobę później do portugalskiego Faro. Na południe Półwyspu Iberyjskiego będzie można przemieścić się w środy oraz niedziele.

Egipt i Maroko w siatce połączeń z Fiumicino 

Kolejne trzy trasy zostaną uruchomione 15 lipca. Wówczas stolica Włoch zyska loty na hiszpańską Fuerteventurę, a także do tureckiej Antalyi oraz egipskiego Sharm El Sheikh. W tych przypadkach rejsy będą realizowane w czwartki i niedziele.

16 lipca zainaugurowane zostanie kolejnych pięć połączeń z Rzymu. Bułgarska Sofia będzie dostępna w poniedziałki, środy, piątki i niedziele; izraelski Tel Awiw i grecki Heraklion na Krecie w poniedziałki, środy, piątki, a marokańska Casablanca i Keflavik na Islandii w poniedziałki i piątki.

Na 17 lipca zaplanowano pierwsze loty do rumuńskiego Satu Mare oraz do Aleksandrii i Hurghady w Egipcie. Wymienione połączenia będą realizowane we wtorki oraz soboty. Dobę później wreszcie rejsy do stolicy Włoch zyskają Prisztina w Kosowie i ukraiński Charków. Obie trasy będą obsługiwane w środy i niedziele. Listę nowych destynacji z Rzymu zamknie marokański Marakesz. W tym przypadku loty zaplanowano we wtorki oraz soboty, ale dopiero od 2 listopada.

- W ciągu ostatnich 12 miesięcy skierowaliśmy do Włoch 17 samolotów i będziemy nadal inwestować na tym rynku, podwajając naszą obecność w ciągu najbliższych trzech lat. Uruchomimy kolejne bazy operacyjne oraz nowe trasy krajowe i międzynarodowe - zapowiedział George Michalopoulos, dyrektor handlowy taniego przewoźnika z Węgier.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony