Partner serwisu

Ofensywa Smartwings z sześciu lotnisk w Polsce. Rejsy do 28 destynacji

Redakcja/inf. pras. 23.04.2021

Ofensywa Smartwings z sześciu lotnisk w Polsce. Rejsy do 28 destynacji
fot. Piotr Bożyk
Smartwings w sezonie letnim 2021 roku zaoferuje rejsy z sześciu polskich lotnisk (Warszawa, Katowice, Gdańsk, Poznań, Kraków, Wrocław) do łącznie 28 destynacji znajdujących się przeważnie nad Morzem Śródziemnym - poinformowano w oficjalnym komunikacie przewoźnika z Czech.
Smartwings będzie realizować do 80 rejsów tygodniowo z lotnisk na terenie Polski. Obecnie przewoźnik lata z Warszawy i Katowic na Wyspy Kanaryjskie, portugalską wyspę Madera oraz do egipskiego Marsa Alam. Czeskie linie lotnicze działają już na rynku polskim od czternastu lat i należy do najważniejszych graczy na rynku czarterowego.

Samoloty Smartwings latem będą z Polski obsługiwać rejsy regularne oraz czarterowe do destynacji w Grecji (Rodos, Kos, Chania Heraklion, Korfu, Saloniki, Kawala, Kalamata, Zakintos), Hiszpanii (Malaga, Barcelona, Almeria, Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura i Gran Canaria), Włoszech (Olbia, Katania), Bułgarii (Burgas, Warna), Chorwacji (Split, Dubrownik), Turcji (Izmir, Antalya, Bordum, Dalaman, Portugalii (Funchal), Egipcie (Marsa Alam), Tunezji (Enfidha) oraz do Tirany w Albanii.

Bilety lotnicze na regularne loty Smartwings klienci mogą nabyć na stronach internetowych spółki lub u dystrybutorów. Wraz z biletem lotniczym mogą również zakupić także ubezpieczenie turystyczne, obejmujące przypadki zachorowania na wirusa COVID-19. Wznowienie rejsów będzie zależało od rozwoju sytuacji epidemiologicznej w poszczególnych krajach oraz znoszeniu obostrzeń.

Smartwings do dziewięciu destynacji zamierzają latać z Polski regularnie. Czeski przewoźnik poleci z Warszawy do Malagi, Barcelony, Kalamaty, na Kos, do Chanii, Splitu, Dubrownika, Burgas i Katanii. Barcelona, Chania, Split, Dubrownik, Burgas, Katania znajdą się również na liście oferowanych kierunków z Katowic.

Już na początku pandemii grupa Smartwings wdrożyła na pokładach swych maszyn surowe warunki higieniczne. Samoloty przewoźnika z Czech wyposażone są w filtry HEPA przejmujące nawet 99,97 proc. wirusów i bakterii. Przed każdym wylotem i po każdym lądowaniu wnętrza maszyn są starannie dezynfekowane zgodnie z najbardziej wymagającymi standardami.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony