Partner serwisu

Ofensywa kolejowa Lufthansy i DB. Szybkie pociągi zamiast samolotów

Rafał Dybiński 08.03.2021

Ofensywa kolejowa Lufthansy i DB. Szybkie pociągi zamiast samolotów
fot. Lufthansa
Lufthansa i Deutsche Bahn poinformowały w oficjalnym komunikacie o powiększeniu w drugiej połowie bieżącego roku wspólnej oferty dotyczącej połączeń kolejowych.
Pociągi Lufthansa Express Rail poprawią od lipca dojazd do portu lotniczego we Frankfurcie nad Menem z Hamburga i Monachium. Podróżni wybierający się z Berlina, Bremy i Munster zyskają natomiast od grudnia możliwość przemieszczenia się bezpośrednio (bez przesiadki) do największego węzła narodowego przewoźnika powietrznego Niemiec.

Lufthansa i Deutsche Bahn oferują w tym momencie każdej doby już 134 połączenia kolejowe z siedemnastu miast do głównego lotniska Hesji. Taką możliwość mają podróżni wybierający się z Akwizgranu, Dueseldorfu, Dortmundu, Hanoweru, Getyngi, Kasel, Kolonii, Erfurtu, Lipska, Wurzburga, Norymbergi, Mannheim, Karlsruhe, Ulm, Stuttgartu, Fryburga, a nawet szwajcarskiej Bazylei.

W drugiej połowie bieżącego roku taką opcję zyska kolejnych pięć krajowych ważnych ośrodków. Wymienione wyżej nowe trasy z Hamburga i Monachium do Frankfurtu nad Menem od grudnia będą obsługiwane superszybkimi pociągami ICE Sprinter, które połączą również Monachium z Norymbergą i Kolonią. Podróż z Bawarii do Nadrenii Północnej-Westfalii przez główny hub Lufthansy skróci się dzięki temu do niecałych czterech godzin.

– Wzmacniamy ofertę przewozową w głównych lokalizacjach biznesowych w Niemczech. Ten inteligentny system łączący transport kolejowy i lotniczy zapewni naszym klientom płynną i wygodną podróż. Taka sieć połączeń przyniesie korzyści nie tylko pasażerom, ale również środowisku – podkreślił Harry Hohmeister, członek zarządu Lufthansy.

– Dobra współpraca przekształca się teraz w wszechstronne partnerstwo, które zaistnieje między Lufthansą i Deutsche Bahn. Pod koniec roku DB jeszcze mocniej połączy największe niemieckie lotnisko z największymi niemieckimi miastami dzięki nowym relacjom ICE Sprinter. Podróż pociągiem będzie szybsza i wygodniejsza – dodał Berthold Huber, członek zarządu DB.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Dojazdy do lotnisk
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony