Partner serwisu

Odrzutowce 737 MAX 8 połączą Argentynę z Kubą

Rafał Dybiński 16.04.2022

Odrzutowce 737 MAX 8 połączą Argentynę z Kubą
fot. Aerolineas Argentinas
Linie lotnicze Aerolineas Argentinas uruchomią 4 lipca rejsy na Kubę. Wracające po czterech latach zawieszenia połączenie obsłużą boeingi 737 MAX 8 – informuje serwis "Aviacionline".
Odrzutowce amerykańskiego producenta w malowaniu narodowego przewoźnika Argentyny mogą zabrać na pokład 170 pasażerów. Do Hawany dolecą z Buenos Aires trzy razy w tygodniu, a konkretnie w poniedziałki, czwartki oraz piątki.

Aerolineas Argentinas w drodze na Kubę zaplanowały międzylądowanie w Punta Cana na Dominikanie. Jeden z największych przewoźników z Ameryki Południowej realizuje aktualnie cztery razy w tygodniu, a dokładnie we wtorki, środy, soboty i niedziele, rejsy do popularnego miejsce docelowego na Karaibach. Dodatkowe loty na Kubę będą więc uzupełnieniem tej oferty.

Samolot pasażerski narodowych linii lotniczych Argentyny po raz ostatni pojawił się w Hawanie 31 lipca 2016 roku. Później zawieszono trasę, tłumacząc decyzję niskim wypełnieniem odrzutowca, a co za tym idzie brakiem jej rentowności. Do tego momentu rejsy były realizowane dwa razy w tygodniu boeingami 737-800 z międzylądowaniem w Caracas w Wenezueli. Ostatnie kilka miesięcy przed zawieszeniem połączenie obsługiwano nawet czterosilnikowymi airbusami A340-300.

– W oparciu o wcześniejsze doświadczenia wierzymy, że loty do Hawany będą świetnie się uzupełniały z rejsami do Punta Cana. Według nas na tych trasach popyt wciąż jest stłumiony, co potwierdzają sygnały od touroperatorów i biur podróży. Poza tym zawsze dobrą wiadomością dla linii lotniczych jest odzyskiwanie opuszczonych kiedyś destynacji – podkreślił Pablo Ceriani, prezes Aerolíneas Argentinas.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony