Partner serwisu

Obsługa naziemna Emirates obsłużyła ostatnie loty, ale to nie było pożegnanie

Rafał Dybiński 26.03.2020

Obsługa naziemna Emirates obsłużyła ostatnie loty, ale to nie było pożegnanie
fot. Emirates Press
Obsługa naziemna linii Emirates na całym świecie obsłużyła ostatnie loty powracające do Dubaju. Rejs EK 005 na londyńskie lotnisko Heathrow, który wystartował 24 marca o godzinie 16:05, zakończył wyloty znad Zatoki Perskiej. Z kolei rejs EK 262 z Sao Paulo, który wylądował o godzinie 22:35 czasu lokalnego, był ostatnim, który przyleciał 25 marca do Dubaju.
Zespoły Emirates z 39 placówek terenowych, m.in. na lotnisku w Pradze, Newarku, Seulu, londyńskim Stansted i Zurychu, obsłużyły swoje ostatnie loty pasażerskie przed zawieszeniem ruchu lotniczego. W ciągu najbliższych tygodni zespoły operacyjne Emirates skoncentrują się na przygotowaniach do wznowienia operacji.

Zgodnie z wytycznymi rządu Zjednoczonych Emiratów Arabskich dotyczącymi ochrony społeczności przed rozprzestrzenianiem się COVID-19, linie Emirates tymczasowo zawiesiły wszystkie loty pasażerskie od 25 marca. Linia lotnicza wznowi usługi pasażerskie, gdy tylko będzie to możliwe. Przewoźnik nadal zachowuje kluczowe międzynarodowe połączenia cargo, dysponując flotą frachtowców B777 do transportu podstawowych towarów, w tym zaopatrzenia medycznego i żywności na całym świecie.

Emirates od momentu założenia w 1985 roku otrzymały ponad 500 międzynarodowych nagród za niezrównanej jakości obsługę pasażera. Linie mają siedzibę w Dubaju, jednym z niewielu miast na świecie, które realizuje politykę otwartych przestworzy. Obok 150 innych linii lotniczych prowadzą działalność na zasadach swobodnej i uczciwej konkurencji.

Flota linii składa się z 270 szerokokadłubowych maszyn, w tym 12 samolotów towarowych, i należy do najmłodszych w przestworzach. Obecnie linie Emirates oczekują na dostawę 214 samolotów.

Linie Emirates obsługują loty w 157 kierunkach w 83 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji Południowej, Dalekiego Wschodu Azji oraz Australii.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo