Partner serwisu

NTSB ujawniła podwodne zdjęcia rozbitego B737-200

Rafał Dybiński 12.07.2021

NTSB ujawniła podwodne zdjęcia rozbitego B737-200
Fot. JACDEC
Amerykańska Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) opublikowała podwodne zdjęcia rozbitego frachtowca linii lotniczych Transair. Boeing 737-200 leży na dnie oceanu na głębokości niemal 200 metrów.
Samolot z rejestracją N810TA rozbił się 3 lipca podczas awaryjnego lądowania na powierzchni wody niedaleko Honolulu. Tuż po starcie z lotniska Kalaeloa załoga poinformowała o usterce silnika.

Po dwunastu minutach lotu piloci zostali zmuszeni do awaryjnego lądowania. Wówczas urwał się przedni kadłub i jeden silnik. Straż przybrzeżna Stanów Zjednoczonych i straż pożarna w Honolulu uratowały dwóch pilotów. Na podwodnych zdjęciach widać wyraźnie tylną część frachtowca ze skrzydłami oraz oderwany silnik i przedni kadłub.

Transair to przewoźnik cargo i czarterowy, którego główna baza znajduje się w Honolulu na Hawajach. Jego flota składała się z czterech boeingów 737-200 i jednego wersji 737-400. Uzupełnieniem jest sześć turbośmigłowych samolotów Short 360. Każda z maszyn brytyjskiej produkcji może zabrać na pokład 39 pasażerów.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony