Partner serwisu

Nowy zakaz lotów z Armenią i Gruzją, ale już bez Ekwadoru i Indii

Rafał Dybiński 13.10.2020

Nowy zakaz lotów z Armenią i Gruzją, ale już bez Ekwadoru i Indii
fot. Piotr Bożyk
Rada Ministrów zatwierdziła rozporządzenie w sprawie zakazów w ruchu lotniczym. Drogą powietrzną nie będzie można przemieścić się do 29 krajów, w tym do Armenii, Gruzji oraz Czarnogóry. Zakaz został zdjęty z Indii, Ekwadoru, a także Bośni i Hercegowiny.
Rozporządzenie, uwzględniające współczynnik dotyczący 14-dniowej skumulowanej liczby zakażeń wirusem COVID-19, będzie obowiązywało w dniach od 14 do 27 października. Utrzymano możliwość latania na obszarze Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego, a także w strefie Schengen oraz na Ukrainę.

Na liście krajów objętych zakazem lotów pozostaną Argentyna, Armenia, Bahamy, Bahrajn, Belize, Brazylia, Czarnogóra, Chile, Gujana, Gruzja, Irak, Izrael, Jordania, Katar, Kolumbia, Kostaryka, Kuwejt, Liban, Libia,  Malediwy, Mołdawia, Oman, Panama, Paragwaj, Peru, Republika Zielonego Przylądka, Stany Zjednoczone Ameryki, Tunezja oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Nadal obowiązywać będzie zasada, że państwo znajdujące się na liście zakazów może być z niej zdjęte niezwłocznie po notyfikowaniu wprowadzenia obowiązku przedstawienia aktualnego negatywnego wyniku testu na obecność COVID-19 przed wejściem na pokład samolotu. Rozporządzenie zostało zatwierdzone na podstawie przepisów ustawy z dnia 3 lipca 2002 roku.

Współczynnik dotyczący 14-dniowej skumulowanej liczby zakażeń - przekraczającej 90 - wirusem COVID-19 na 100 tys. mieszkańców jest tworzony w oparciu o dane publikowane przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (European Centre for Disease Prevention and Control).

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony