Partner serwisu

Nowy wiceprezes PAŻP

inf. pra 06.04.2022

Nowy wiceprezes PAŻP
fot. PAŻP
Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk powołał Macieja Rodaka na stanowisko zastępcy prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Funkcję objął 1 kwietnia 2022 roku.
Maciej Rodak jest wieloletnim pracownikiem i był pierwszym prezesem Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, po wydzieleniu jej w 2007 roku z Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”.

W późniejszych latach pełnił rolę wiceprezesa ds. operacyjnych PAŻP, a także pracował w obszarze nowych technologii, w szczególności na rzecz budowy Jednolitej Europejskiej Przestrzeni Powietrznej, biorąc m.in. udział w projektach SESAR JU, SESARE Deployment Managera, czy iTEC Collaboration.

W trakcie swojej kariery w PAŻP a wcześniej w PPL/Agencji Ruchu Lotniczego, regularnie uczestniczył w pracach międzynarodowych, w tym w europejskich i światowych organizacjach lotniczych, tj. EUROCONTROL, CANSO, EASA czy organizacjach zrzeszających dostawców służb żeglugi naszego regionu. Ma również bogate doświadczenie we wdrażaniu nowych systemów i rozwiązań technologicznych.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony