Partner serwisu

Nowy szef Eurocontrol. Raúl Medina Caballero zastąpił Brennana

Rafał Dybiński 29.06.2022

Nowy szef Eurocontrol. Raúl Medina Caballero zastąpił Brennana
fot. Eurocontrol/Instagram
Raúl Medina Caballero został wybrany na kolejnego dyrektora generalnego Eurocontrol, Europejskiej Organizacji ds. Bezpieczeństwa Żeglugi Powietrznej, zrzeszającej 41 państw członkowskich Starego Kontynentu.
Dotychczasowy dyrektor generalny Urzędu Lotnictwa Cywilnego Hiszpanii obejmie swoją nową funkcję 1 stycznia 2023 roku.

– Chciałbym podziękować za zaufanie, jakim mnie obdarzono. Postaram się w najbliższych latach kontynuować proces rozwoju lotnictwa w Europie oraz korzystać z osiągnięć Eamonna Brennana w ciągu ostatnich 5 lat – podkreślił Hiszpan po wyborze na nowego szefa Eurocontrol. Wspomniany wyżej Brennan pełnił swoją funkcję od 1 stycznia 2018 roku.

Eurocontrol powstała w 1960 roku i jej główna siedziba znajduje się w Brukseli. To wyspecjalizowana organizacja międzyrządowa, której celem jest koordynacja współpracy państw członkowskich, a także organizacji międzynarodowych w celu zapewnienia bezpieczeństwa powietrznej żeglugi cywilnej i wojskowej. Do państw założycielskich Eurocontrol należały ówczesna Republika Federalna Niemiec (RFN), Belgia, Francja, Holandia, Wielka Brytania oraz Luksemburg. Polska dołączyła w 2004 roku, tuż po wstąpieniu do Unii Europejskiej.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony