Partner serwisu

Nowy prezes ACI Europe. Marin zastąpił Lammersa

Rafał Dybiński 28.10.2021

Nowy prezes ACI Europe. Marin zastąpił Lammersa
fot. Aena
Airports Council International Europe (ACI Europe) podczas kongresu w Genewie wybrało podczas Walnego Zgromadzenia Javiera Marina na stanowisko nowego prezesa organizacji zrzeszającej porty lotnicze na Starym Kontynencie.
Hiszpan zastąpił w tej roli Josta Lammersa. Były prezes lotnisk w Duesseldorfie i Budapeszcie zarządza aktualnie portem w Monachium.

– Przyjęcie stanowiska prezesa ACI Europe to dla mnie zaszczyt i przyjemność. Dzieje się to oczywiście w trudnym czasie dla naszej branży, niemniej jesteśmy gotowi na zmiany, przygotowując się na rzeczywistość po pandemii. Dziękuję członkom ACI Europe za zaufanie do mnie w tym krytycznym momencie – podkreślił Marin tuż po wyborze.

Hiszpan od ponad dwudziestu lat pracuje w Aenie, gdzie jest odpowiedzialny zarówno za krajową sieć portów lotniczych, jak i te lotniska, którymi Aena zarządza poza granicami z pomocą zależnej spółki Aena International. Wcześniej zajmował stanowiska w Universidada Politécnica of Madrid, Urzędzie Lotnictwa Cywilnego Hiszpanii oraz w paryskim Eurocontrol Experimental Centra, a także w Indrze.

Członkami zarządu ACI Europe na pierwszą kadencję zostali powołani André Schneider, prezes lotniska w Genewie; Giovanni Battista Scalia, prezes portu w Palermo; Daniel Burkard, wiceprezes lotniska Moskwa Domodiedowo; Kimmo Mäki, prezes Finavii; Franck Goldnadel, prezes zarządu francuskiego Société Aéroports de la Côte d'Azur; Gilles Tellier z zarządu Concessions Aéroportuaires; Serkan Kaptan, wiceprezes tureckiego TAV; Goran Jandreoski, dyrektor wykonawczy Airports of Montenegro; John Holland-Kaye, prezes portu Heathrow; dr Stefan Schulte, prezes zarządu Fraport; Edward Arkwright, wiceprezes francuskiej grupy ADP oraz Huseyin Kadri Samsunlu, prezes tureckiej IGA. Ponadto do zarządu ACI Europe na drugą kadencję powołano dr Davida Cicéo, prezesa lotniska Kluż-Napoka w Rumunii, a także Daltona Philipsa, prezesa DAA z Irlandii.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony