Partner serwisu

Nowy podatek na Węgrzech uderzy w PLL LOT

Redakcja/inf. pras. 07.06.2022

Nowy podatek na Węgrzech uderzy w PLL LOT
fot. Piotr Bożyk
114 złotych dopłacą Polskie Linie Lotnicze LOT do każdego pasażera wylatującego z Budapesztu na trasach międzykontynentalnych. Tak wynika z projektu nowego prawa opublikowanego w węgierskim dzienniku ustaw - donosi serwis "Fly4free".
Nowy podatek od normatywnych zysków, o którym pisaliśmy już w TYM TEKŚCIE, mniej dotknie przewoźników operujących na europejskich połączeniach. W tym przypadku stawka wyniesie 45 złotych od podróżnego.

Dodatkowa opłata ta będzie naliczana dla pasażerów wylatujących z Węgier do krajów Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii, Irlandii Północnej, Albanii, Andory, Bośni i Hercegowiny, Macedonii Północnej, Islandii, Kosowa, Liechtensteinu, Mołdawii, Monako, Czarnogóry, Norwegii, San Marino, Szwajcarii, Serbii i Ukrainy.

Pasażerowie podróżujący do państw spoza wyżej wymienionej listy zostaną objęci wyższą taryfą. Narodowy przewoźnik znad Wisły musi więc liczyć się z dodatkowymi kosztami, bowiem z lotniska w Budapeszcie oferuje jedynie międzykontynentalne połączenia do Nowego Jorku oraz Seulu. W tych przypadkach nowy podatek przewiduje opłatę 114 złotych od każdego podróżnego. Zwolnieni z tego obowiązku będą jedynie pasażerowie tranzytowi, którzy wylecą z Polski, aby w stolicy Węgier przesiąść się na rejs do południowokoreańskiej stolicy lub największego miasta Stanów Zjednoczonych.

Podatek od normatywnych zysków ma na razie obowiązywać na Węgrzech przez najbliższe dwa lata. Pozyskane w ten sposób środki mają sfinansować koszty wprowadzenia cen regulowanych energii dla gospodarstw domowych, a także pomóc w rozwoju węgierskiego wojska. Pieniądze mają posłużyć również do konsolidacji budżetu, gdyż Komisja Europejska wstrzymała wypłaty z unijnego Funduszu Odbudowy, uznając, że Węgry nie spełniają warunków praworządności.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony