Partner serwisu

Nowy A320neo dla Viva Air Colombia z odważnym malowaniem

Rafał Dybiński 15.09.2020

Nowy A320neo dla Viva Air Colombia z odważnym malowaniem
fot. Eurospot
Malowanie airbusa A320neo dla linii lotniczych Viva Air Colombia wzbudziło duże zainteresowanie wśród sympatyków awiacji.
Zaprezentowana w Tuluzie maszyna południowoamerykańskiego przewoźnika zyskała charakterystyczny jasnożółty kolor z turkusowymi napisami. Nikt nie ma wątpliwości, że nie sposób będzie jej nie zauważyć wśród zaparkowanych samolotów.

Zarejestrowany jako HK-5352 airbus A320neo odbył swój pierwszy lot 11 września. To pierwszy z tej wersji, która w większej ilości została zamówiona przez tanie linie lotnicze z Kolumbii. Przed trzema laty południowoamerykański przewoźnik podpisał umowę na zakup 50 samolotów Airbusa, w tym aż 35 wersji A320neo.

Viva Air Colombia, założona w 2012 roku, zamierzała zmodernizować swoją flotę i rozwinąć sieć tras. Trzecie co do wielkości linie lotnicze w Kolumbii nie zmieniła swoich planów dotyczących zamówień u Airbusa i pozostaje optymistycznie nastawiona na proces odnowy po pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 oraz możliwości rozwoju jakie dają rynki w Ameryce Środkowej i Południowej. - Musimy być czujni i sprytni, aby wykorzystać swoją szansę. Rynek będzie się modyfikować, co stworzy dla nas nowe możliwości – podkreślił Felix Antelo, prezes linii dla "Finance Colombia".

Przewoźnik z Medellin oprócz pierwszego A320neo posiada w swojej flocie również 23 maszyny wersji A320-200. Wszystkie z dominującą bielą wzbogaconą o elementy z loga w kolorze czerwonym, niebieskim i żółtym. Nowa maszyna zdecydowanie jednak różni się od pozostałych pod tym względem i wzbudza szereg komentarzy, głównie przychylnych odważnym barwom. – Spektakularny samolot, gratuluję firmie tej nadzwyczajnej maszyny. Mam nadzieję, że wkrótce zobaczymy go latającego w Kolumbii w różnych miastach – napisał użytkownik "Anthony" pod zdjęciem A320neo. – Wygląda naprawdę fajnie. Cudowny – dodał "PeekPerfomance". – Piękne malowanie – podsumowała z kolei "Miracle queen Pirouette".

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony