Partner serwisu

Nowe wymagania dla wylatujących z Polski do USA. Obowiązkowy negatywny wynik testu

Rafał Dybiński 15.01.2021

Nowe wymagania dla wylatujących z Polski do USA. Obowiązkowy negatywny wynik testu
fot. Piotr Bożyk
Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały o rozszerzeniu przez Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom wymagań dotyczących posiadania negatywnego wyniku testu na obecność wirusa COVID-19 dla wszystkich pasażerów podróżujących do Stanów Zjednoczonych.
Od 26 stycznia 2021 roku w życie wejdą nowe obostrzenia dla wylatujących za Atlantyk. Wymogiem będzie okazanie negatywnego testu na obecność wirusa COVID-19 w ciągu trzech dni przed planowanym rejsem.

Negatywny wynik testu bądź dowód wyzdrowienia należy dostarczyć linii lotniczej w postaci pisemnej dokumentacji wyników badań laboratoryjnych w wersji papierowej lub elektronicznej.

Przewoźnicy muszą potwierdzić negatywny wynik testu dla wszystkich pasażerów lub udokumentować ich powrót do zdrowia przed wejściem na pokład samolotu. Jeżeli pasażer nie przedstawi dokumentów potwierdzających negatywny wynik testu, dowodu wyzdrowienia lub nie podejmie testu, wówczas nie zostanie wpuszczony na pokład samolotu.

Nowe szczepy koronawirusa SARS-CoV-2 pojawiają się w kolejnych krajach na świecie i przyjęta strategia dotycząca przylatujących do Stanów Zjednoczonych ma skuteczniej chronić zdrowie Amerykanów. Wymóg testowania pomoże spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa w czasie, kiedy wdrażany jest narodowy program szczepień.

– Testowanie nie eliminuje całkowicie ryzyka zakażenia, ale w połączeniu z kwarantanną oraz zalecanymi środkami ostrożności, takimi jak noszenie maseczek i zachowanie dystansu społecznego, może sprawić, że podróżowanie będzie bezpieczniejsze. Dzięki wdrożonym środkom zmniejszymy możliwość rozprzestrzeniania się wirusa w samolotach, na lotniskach i oczywiście miejscach docelowych – podkreślił Robert Redfield, koordynujący działania Centr Kontroli i Zapobiegania Chorobom.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony