Partner serwisu

Nowe twarze w Radzie Nadzorczej Lufthansy. Kley: Tracimy sprawdzonych ekspertów

Rafał Dybiński 28.08.2020

Nowe twarze w Radzie Nadzorczej Lufthansy. Kley: Tracimy sprawdzonych ekspertów
fot. Lufthansa
Angela Titzrath i Michael Kerkloh zostaną wkrótce powołani na nowych członków Rady Nadzorczej Lufthansy - poinformowano w oficjalnym komunikacie. Zastąpią w niej ustępujących Monikę Ribar i Martina Koehlera.
Titzrath i Kerkloh zostaną mianowani jako dwaj przedstawiciele rządu federalnego. Decydenci z Berlina zagwarantowali sobie taką opcję w ramach zatwierdzonego przez Komisję Europejską pakietu stabilizacyjnego, który poprzez ustanowiony fundusz zapewnił liniom lotniczym wsparcie w wysokości dziewięciu mld euro.

Ustępująca z Rady Nadzorczej Ribar piastowała funkcję od 2014 roku. Cztery lata dłużej pracował w tej roli Koehler, którego kadencja miała się pierwotnie zakończyć dopiero w 2023 roku. Niemniej i tak był najdłużej w Radzie Nadzorczej Lufthansy.

- Wypełniamy podstawowy warunek pakietu stabilizacyjnego. Chciałbym podziękować Monice i Martinowi za wieloletnią i oddaną pracę - podkreślił Karl-Ludwig Kley, Przewodniczący Rady Nadzorczej Lufthansy. - Tracimy dwóch sprawdzonych ekspertów, którzy wnieśli do naszej firmy swoje bogate doświadczenie w zarządzaniu i znajomości linii lotniczych - zaznaczył Kley.

- Zyskujemy jednocześnie znakomitego menedżera jakim jest Angela Titzrath. Jej szeroka wiedza z różnych branż i firm oraz doświadczenie w logistyce, a także znajomość zagadnień polityki personalnej będą bardzo cenne dla Rady Nadzorczej. Michael Kerkloh zarządzał natomiast od wielu lat z powodzeniem portami lotniczymi w Hamburgu i Monachium. Jego doświadczenie i głęboka wiedza w zakresie sektora lotniczego również wzbogaci naszą Radę Nadzorczą - podsumował Kley.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo