Partner serwisu

Nowe trasy Ryanair z Katowice Airport: Trapani i Oslo-Gardermoen

Red. ed 24.03.2021

Nowe trasy Ryanair z Katowice Airport: Trapani i Oslo-Gardermoen
fot. Piotr Adamczyk
Linia lotnicza Ryanair zapowiedziała uruchomienie dwóch nowych połączeń z pyrzowickiego lotniska. Inauguracja nowych tras odbędzie się na początku lipca 2021 roku.
Pierwszy rejs na główne lotnisko stolicy Norwegii, to jest do Oslo-Gardermoen, został zaplanowany na 2 lipca br. Kierunek obsługiwany będzie cztery razy w tygodniu, w każdy poniedziałek, środę, piątek i niedzielę. Dzień później (3 lipca br.) zainaugurowane zostanie nowe sezonowe połączenie Ryanaira do Trapani na Sycylii, które obsługiwane będzie dwa razy w tygodniu, w każdy wtorek i sobotę.

– Ryanair ogłaszając dwie nowe trasy z Katowice Airport potwierdził, że ciągle stawia na swoją tutejszą bazę, która oficjalnie została otwarta w październiku 2019 roku i która ze względu na pandemię koronawirusa, nie zdążyła dobrze rozwinąć działalności. Mam nadzieję, że już w tym półroczu sytuacja epidemiczna w Europie ustabilizuje się na tyle, że pyrzowicka baza Ryanaira w końcu zacznie funkcjonować na wysokich obrotach, szczególnie, że oferta kierunków irlandzkiej linii z Katowice Airport jest dobrze rozwinięta i zróżnicowana – mówi Artur Tomasik, prezes zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego.

W najbliższych tygodniach Ryanair planuje reaktywować szereg połączeń z Pyrzowic, które zostały zawieszone ze względu na trudną sytuację epidemiczną w Europie. Na przełomie marca i kwietnia powinny wrócić trasy do: Dortmundu, Londynu-Stansted i Kijowa-Boryspol. Z początkiem maja irlandzki przewoźnik chciałby przywrócić regularne loty z Katowice Airport do: Aten, Birmingham, Bolonii, Dublina, Edynburga, Kolonii-Bonn, Katanii, Mediolanu-Bergamo, Manchesteru, Odessy i Pafos. W pierwszych dniach czerwca wystartuje połączenie do Alghero na Sardynii. Z kolei takie kierunki Ryanaira jak: Cork, Brindisi i Oslo-Torp mają wrócić do siatki połączeń pyrzowickiego lotniska w rozkładzie zimowym 2021/2022.

Katowice Airport należy do grona największych lotnisk regionalnych w Polsce. W 2019 roku z jego siatki połączeń skorzystało rekordowe 4,84 mln pasażerów, w tym ponad 2 miliony w ruchu czarterowym. Prognoza na 2020 rok zakładała przewiezienie 5,5 miliona podróżnych. Ostatecznie, ze względu na pandemię koronawirusa, w minionym roku zanotowano 1,44 mln pasażerów. Lotnisko jest krajowym liderem w segmencie przewozów czarterowych i regionalnym w przewozach.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony