Partner serwisu

Nowe regulacje dot. maseczek dla pasażerów w Niemczech i Austrii

Artur Bogdanowicz 26.01.2021

Nowe regulacje dot. maseczek dla pasażerów w Niemczech i Austrii
fot. Austrian Airlines
Podróżni transportu publicznego w Austrii od 26 stycznia muszą nosić ochronne maski FFP2. Regulacja dotyczy również osób przebywających na dworcach, przystankach i lotniskach. Podobne środki zostaną wdrożone wkrótce w Niemczech. 
Podróżni zza Odry i Nysy Łużyckiej od 1 lutego będą musieli nosić ochronne maski medyczne: albo maski chirurgiczne, albo maski FFP2 lub FFP3 (bez wentyla). Przepis ten dotyczy podróży wszystkimi środkami komunikacji publicznej na terenie całego kraju oraz przejazdu nimi do/z Niemiec (również taksówek), a także, podobnie jak w Austrii, przebywania na stacjach, przystankach i lotniskach.

O decyzji, która zapadła w ubiegłym tygodniu, informują wszyscy przewoźnicy na stronach internetowych, w mediach społecznościowych oraz poprzez stosowne informacje w pojazdach i na przystankach.

Już od tygodnia obowiązuje noszenie w środkach komunikacji zbiorowej masek FFP2 (lub FFP3, N95, P2, KF94, DS lub KN95) w Bawarii. Na tak daleko idące zaostrzenie reżimu sanitarnego zadecydował się póki co jedynie ten kraj związkowy. O ile w ubiegłym tygodniu można tu było jeszcze powołać się na tzw. okres przejściowy, to od 26 stycznia bawarska policja ma karać za brak stosownej maski. Mandat wynosi 250 euro.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo