Partner serwisu

Nowe przystanki w stolicy dla podróżujących na lotnisko w Modlinie autokarem FlixBus

Redakcja/inf. pras. 09.08.2021

Nowe przystanki w stolicy dla podróżujących na lotnisko w Modlinie autokarem FlixBus
fot. Flixbus
Port Lotniczy Warszawa-Modlin rozszerza współpracę z FlixBus, który dodaje do oferty możliwość bezpośrednich przejazdów z przystanków w Warszawie na lotnisko na Mazowszu. Obecnie pasażerowie FlixBusa mogą podróżować z/do Portu Lotniczego Warszawa-Modlin do ponad 80 miast, m.in. Bydgoszczy, Gdyni, Olsztyna, Wrocławia, Zakopanego, Radomia czy Kielc.
– Popyt na podróżowanie ponownie wyraźnie wzrasta, dlatego jesteśmy zadowoleni z bardzo dobrze rozwijającej się współpracy z FlixBusem. Szczególnie cieszy nas uruchomienie dogodnych i szybkich połączeń z naszego Lotniska do centrum Warszawy. Dzięki temu komunikacja z lotniskiem Warszawa-Modlin nabiera nowej jakości i będzie dla naszych pasażerów jeszcze wygodniejsza – podkreślił  Leszek Chorzewski, prezes Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Lotnisko Warszawa-Modlin jest obecnie jednym z najszybciej odbudowujących ruch pasażerski portem lotniczym w Polsce. W lipcu br. obsłużonych zostało ponad 206 tys. pasażerów, 312 proc. ruchu stosunku do lipca 2020 roku i niemal 70 proc. ruchu z lipca 2019 roku. Dzięki rozszerzeniu współpracy, FlixBus oferuje obecnie rekordową liczbę połączeń z modlińskim portem dziewięciu regularnych linii, łączących lotnisko z blisko 70 miastami w Polsce i ponad dziesięcioma  w Europie. Dziennie realizowanych jest nawet do jedenastu kursów w tym kierunku.

– Podróże przystępne cenowo to punkt, który szczególnie łączy FlixBusa z usługami oferowanymi przez lotnisko Warszawa-Modlin, dlatego z przyjemnością dołączyliśmy do grona przewoźników obsługujących kursy w tym kierunku. Jesteśmy pewni, że dzięki zwiększonej częstotliwości i rozbudowanej ofercie, pasażerowie będą mogli z łatwością znaleźć korzystne dla nich połączenie pod kątem planowanych lotów – dodał Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich.

Bezpośrednie przejazdy FlixBusem z Warszawy na lotnisko Warszawa-Modlin są dostępne z trzech przystanków: Warszawa Lotnisko Chopina, Warszawa Zachodnia i Warszawa Młociny. Podróż można wygodnie zarezerwować na www.flixbus.pl lub w aplikacji mobilnej FlixBus, a bilety na wskazanej trasie są dostępne już od 29,99 zł. Bilet można kupić także u kierowcy FlixBusa, a już wkrótce będzie to możliwe również w stacjonarnym punkcie na lotnisku.

Dla komfortu pasażerów autobusy FlixBus wyposażone są w wygodne siedzenia, z dużą przestrzenią na nogi, toaletę, darmowe Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne. W ramach biletu można podróżować z jednym bagażem podręcznym oraz jednym bagażem głównym o wadze do 20 kg. Pasażerowie FlixBusa mogą liczyć także na dodatkowe udogodnienia: aplikacja mobilna, która pozwala na szybką, bezdotykową odprawę przy użyciu kodu QR, opcja śledzenia położenia autobusu w czasie rzeczywistym dzięki funkcji „Gdzie jest mój FlixBus”, system pełnej rezerwacji miejsc oraz możliwość bezpłatnego anulowania przejazdu nawet do 15 minut przed odjazdem.

Lotnisko Warszawa-Modlin to port pierwszego wyboru dla warszawiaków i mieszkańców północno-wschodniej Polski. Wygodny i szybki dojazd, wysoka dostępność parkingów oraz możliwość skorzystania z dobrej bazy handlowo-gastronomicznej to mocne strony lotniska. Od uruchomienia z lotniska pierwszych połączeń, skorzystało z niego prawie 19 milionów pasażerów.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Dojazdy do lotnisk
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony