Partner serwisu

Nowe kierunki Air France i loty do 182 miast na świecie. 87 długich tras

inf. pras 14.10.2021

Nowe kierunki Air France i loty do 182 miast na świecie. 87 długich tras
fot. Air France
W październiku w Air France zaczyna obowiązywać zimowa oferta lotów, która tradycyjnie trwa do marca kolejnego roku. Klienci przewoźnika znad Sekwany będą mieli do dyspozycji w sumie 182 kierunki, w tym 87 tras międzykontynentalnych oraz 95 połączeń średniego i krótkiego zasięgu.
Jesienią oferta jednych z największych linii lotniczych Europy wzbogaci się o sześć nowych destynacji, a kilka interesujących pod względem turystycznym tras zainaugurowanych latem tego roku zostanie utrzymanych również w rozkładzie zimowym. Wraz z zapowiedzią otwarcia Stanów Zjednoczonych, przewoźnik znad Sekwany wznowi połączenia do Ameryki Północnej. Liczba dostępnych w sprzedaży biletów do USA będzie stanowić ponad 90 proc. poziomu sprzed pandemii. Ponadto od 31 października 2021 roku pasażerowie podróżujący Air France do Berlina, Madrytu, Barcelony, Mediolanu i Wenecji będą mieli szansę odbyć podróż pierwszym z sześćdziesięciu nowych airbusów A220-300.

Jesienno-zimowe podróże z Air France można planować bez ryzyka. Przewoźnik znad Sekwany przedłużył bowiem swoją elastyczną politykę dotyczącą zwrotu i zmian biletów do 31 marca 2022 roku. Kolejnym udogodnieniem jest wcześniejsza weryfikacja dokumentów zdrowotnych za pośrednictwem usługi Ready to Fly, dostępnej już na 130 trasach.

Zmiany w ofercie międzykontynentalnej:

Nowe kierunki

W nadchodzącym sezonie Air France włączy do swojej siatki międzykontynentalnej następujące nowe trasy z wylotem z Paryża (lotnisko Charles de Gaulle):
Zanzibar (Tanzania): 2 loty tygodniowo, jako kontynuacja połączenia do Nairobi, od 18.10.2021;
Maskat (Oman): 3 razy w tygodniu, od 31.10.2021;
Kolombo (Sri Lanka): 3 razy w tygodniu, od 1.11.2021;
Bandżul (Gambia): 4 loty w tygodniu, od 1.11.2021.

Wznowienia połączeń

Po długiej przerwie spowodowanej zamknięciem granic ze względu na Covid-19, Air France będzie mógł wznowić loty do następujących miast:
Fortaleza (Brazylia) - 3 loty tygodniowo od 22 października 2021;
Mahé (Seszele) - 2 loty tygodniowo od 23 października 2021;
Kapsztad (RPA) - 3 loty tygodniowo od 31 października 2021;
Hongkong (Chiny) - 1 lot tygodniowo od 5 listopada 2021;
Seattle (USA) - 3 loty tygodniowo od 6 grudnia 2021;
Port-Louis (Mauritius) – 7 lotów tygodniowo – połączeni wznowiono od 5.10.2021

Stany Zjednoczone

W związku z planowanym na listopad b.r. zniesieniem ograniczeń wjazdowych do Stanów Zjednoczonych, Air France będzie stopniowo zwiększał częstotliwość połączeń. Pasażerowie będą mieli w sumie do dyspozycji do 100 lotów tygodniowo z Paryża do jedenastu miast na terenie USA: Nowy Jork (JFK), Boston, Waszyngton, Detroit, Atlanta, Chicago, Miami, Houston, Seattle (od 6.12.2021), San Francisco i Los Angeles. Linie spodziewają się, że do marca 2022 roku całkowita podaż miejsc do/z USA osiągnie około 90 proc. poziomu z 2019 roku, sprzed pandemii. Będzie to możliwe między innymi dzięki dodatkowym rotacjom na popularnych trasach takich jak Nowy Jork, Miami czy Los Angeles, oraz poprzez wykorzystanie większych samolotów.

Karaiby i Ocean Indyjski

Przewoźnik dalej wzmacnia swoją ofertę połączeń do francuskich terytoriów zależnych, które stanowią interesujące opcje wśród typowo wakacyjnych destynacji. Wzrosła liczba lotów do Sint Martin (10 lotów z CDG plus 3 loty z Orly). Wyspy Reunion, Martynika, Gwadelupa i Sint Martin oraz Gujana Francuska są teraz łatwiej dostępne, dzięki rejsom z dwóch paryskich lotnisk – de Gaullea, jak i Orly. Podróżni Air France z Polski mogą wygodnie przesiąść się na kolejny lot na CDG, bez konieczności zmiany lotniska.

Ponadto wkrótce linia planuje rozpoczęcie rejsów z wylotem z lotniska Pointe-à-Pitre na Gwadelupie do:
Montrealu (Kanada): 2 loty tygodniowo od 23.11.2021
Nowego Jorku (USA): 2 loty tygodniowo od 24.11.2021

Nowości w Europie

Nowy sezon w Europie Air France rozpocznie z nowym samolotem. Od 31.10.2021 do eksploatacji zostanie oddany pierwszy z sześćdziesięciu zamówionych Airbusów A220-300, którym początkowo będzie można polecieć na trasach do Berlina, Madrytu, Barcelony, Mediolanu i Wenecji, a w późniejszym terminie również do Bolonii, Lizbony i Kopenhagi.

Tej jesieni europejska siatka połączeń wzbogaci się o dwa nowe kierunki z wylotem z Paryża (CDG):
Teneryfa (Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania): 2 loty tygodniowo od 1.11.2021
Rovaniemi (Laponia, Finlandia): 2 loty tygodniowo w okresie od 4.12.2021 do 5.03.2022

Oprócz tego, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, w nadchodzącym sezonie jesień- zima, Air France będzie nadal oferował loty na kilku nowych trasach, które rozpoczął sezonowo wiosną / latem tego roku. Są to połączenia (z przesiadka w Paryżu – Charles de Gaulle) do Sewilli (Hiszpania), Las Palmas (Wyspy Kanaryjskie - Hiszpania), Palma de Mallorca (Baleary - Hiszpania), Tangeru (Maroko), Faro (Portugalia) i na Dżerbę (Tunezja).

Szczegółowy rozkład lotów jest dostępny na oficjalnej stronie przewoźnika. Rozkład może ulec zmianie w zależności od bieżących ograniczeń podróży. Air France zaleca swoim klientom, aby przed podróżą sprawdzali aktualnie obowiązujące wymogi wjazdowe i dokumenty wymagane w tranzycie i w miejscu docelowym.

Nagroda dla Air France za ochronę zdrowia podróżnych

Zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów i własnych pracowników są w centrum uwagi linii, dlatego Air France dokłada wszelkich starań, aby zapewnić optymalne warunki podróży z niezbędnymi środkami ochrony zdrowia na każdym jej etapie. Na pokładzie i na lotniskach pasażerów Air France obowiązują maski. W kabinach samolotów Air France powietrze jest odnawiane co trzy minuty. System wentylacyjny jest wyposażony w specjalne filtry HEPA, identyczne z filtrami stosowanymi w szpitalnych salach operacyjnych. Przewoźnik stosuje wzmocnione procedury sprzątania samolotów. Dotyczy to w szczególności wszystkich powierzchni dotykowych takich jak stoliki, podłokietniki, monitory, piloty, schowki bagażowe, półki i toalety, które są dezynfekowane przez każdym lotem.

Za zaangażowanie w ochronę zdrowia podróżnych linie Air France otrzymały ostatnio nagrodę COVID Airline Excellence Award, przyznaną przez międzynarodową agencję ratingowa Skytrax w ramach tegorocznego plebiscytu Skytrax World Airline Awards 2021.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony