Partner serwisu

Nowe hangary w porcie Olsztyn-Mazury. Jeden posłuży szkole pilotażu Bartolini Air

Redakcja/inf. pras. 23.11.2021

Nowe hangary w porcie Olsztyn-Mazury. Jeden posłuży szkole pilotażu Bartolini Air
fot. Jakub Klepański/Olsztyn-Mazury Airport
Port Lotniczy Olsztyn-Mazury zyskał hangary lotnicze, przeznaczone do postoju oraz obsługi średnich i małych statków powietrznych. Inwestycja realizowana była przez 10 miesięcy - od marca do października bieżącego roku. Jej wykonawcą była firma Elnet z Olsztyna.
Budowa hangarów lotniczych jest elementem dywersyfikacji źródła przychodów portu i dostosowania infrastruktury lotniczej do potrzeb użytkowników General Aviation. Na wspólne zaproszenie marszałka województwa warmińsko-mazurskiego Gustawa Marka Brzezina oraz prezesa zarządu Spółki Warmia i Mazury, zarządzającej lotniskiem w Szymanach Wiktora Wójcika, w uroczystości udział wzięli m.in. przedstawiciele samorządu województwa, władz samorządowych powiatu szczycieńskiego oraz gminy Szczytno, a także służb mundurowych.

W symbolicznym przecięciu wstęgi, oznaczającym oficjalne otwarcie hangarów, poza marszałkiem województwa oraz prezesem lotniska uczestniczyli Sławomir Wojciechowski – wójt gminy Szczytno, Krzysztof Mańkowski – burmistrz miasta Szczytno, Damian Stępień – przewodniczący rady nadzorczej Warmia i Mazury Sp. z o.o. oraz Bartłomiej Walas – współzałożyciel Bartolini Air, największej w Polsce szkoły pilotażu. To właśnie ten ośrodek szkolenia pilotów będzie pierwszym najemcą jednego z nowo wybudowanych hangarów lotniczych.

Współpraca pomiędzy Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury a Bartolini Air rozwija się od kilku lat – w tym roku firma z Łodzi otworzyła bazę szkoleniową w Szymanach, w której swoje umiejętności nabywać będą m.in. przyszli piloci Ryanair. W celu wzmocnienia współpracy mającej na celu dalszy rozwój Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury, Marszałek Województwa wraz z Wójtem Gminy Szczytno podpisali list intencyjny dotyczący uzbrojenia terenów inwestycyjnych wokół lotniska. Obszarem, na którym mogą powstać m.in. centra logistyczne i magazynowe oraz obiekty hotelowe i wypoczynkowe, zainteresowani są już potencjalni inwestorzy.

Podczas wizyty na Lotnisku Olsztyn-Mazury, Marszałek Województwa spotkał się również z kierownictwem oraz pracownikami portu, rozmawiając o specyfice ich pracy, a także realizowanych i planowanych inwestycjach.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony