Partner serwisu

Nowe LOT Airlines wypełnią lukę niezagospodarowaną przez PLL LOT. Tak widzi to MAP

Redakcja/inf. pras. 18.03.2021

Nowe LOT Airlines wypełnią lukę niezagospodarowaną przez PLL LOT. Tak widzi to MAP
fot. Piotr Bożyk
Wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki jest przekonany, że nowe LOT Airlines, które zastąpią po rebrandingu LOT Polish Airlines, będą rentowną spółką, działającą w obszarach dotychczas źle lub w ogóle niezagospodarowanych przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Nadzorem narodowych przewoźników zajmie się Polska Grupa Lotnicza.
Małecki pomysł resortu ujawnił w rozmowie z serwisem "Wirtualny Nowy Przemysł". Temat LOT Polish Airlines został wywołany pod koniec wiosny ubiegłego roku. Więcej o tym pisaliśmy w tym tekście.

Pod koniec lutego 2021 roku ruszył konkurs na prezesa LOT Polish Airlines. – Myślę, że kandydatów nie zabraknie. Trwa proces rekrutacyjny i ta osoba, która wygra, będzie miała sporo wyzwań pod skrzydłami Polskiej Grupy Lotniczej – podkreślił wiceminister aktywów państwowych, który ujawnił, że nazwa nowej firmy z udziałem Skarbu Państwa zostanie ostatecznie zmieniona na LOT Airlines.

– Największy kryzys w historii lotnictwa wymusza działanie z dużą delikatnością w sferze komunikacji. Chcemy, żeby nasze spółki były krok do przodu przed konkurentami, żeby mogły skuteczniej rywalizować o klientów. W lotnictwie zarabia się pieniądze na różnych działaniach, na różnej ofercie. Tej lotniczej i okołolotniczej – wyjaśnił Małecki.

PLL LOT oferują aktualnie usługi, których unikały w poprzednich okresach, znacznie lepszych dla narodowego przewoźnika znad Wisły. Czy mimo kryzysu wywołanego wirusem COVID-19 i po ustąpieniu pandemii będzie miejsce na rynku zarówno dla nowych LOT Airlines, jak i dla PLL LOT?

– Po to właśnie powstała Polska Grupa Lotnicza, która zebrała pod swoje skrzydła podmioty lotnicze z sektora Skarbu Państwa, żeby nie dochodziło do takich sytuacji, jak za naszych poprzedników. Wtedy PLL LOT i Eurolot bez żadnej taryfy ulgowej rywalizowały o pasażerów na tym samym rynku. Skończyło się to bardzo źle – dodał Małecki. Całą rozmowę można przesłuchać TUTAJ
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony