Partner serwisu

Nowa osoba w radzie nadzorczej lotniska w Lublinie. To szwagierka Jacka Sasina

Emilia Derewienko 09.12.2020

Nowa osoba w radzie nadzorczej lotniska w Lublinie. To szwagierka Jacka Sasina
fot. Piotr Bożyk
We wtorek (8 grudnia) walne zgromadzenie akcjonariuszy Portu Lotniczego Lublin zgodziło się na nominację dwóch osób do rady nadzorczej lotniska. Jedną z nich jest Angelika Konaszczuk, szwagierka wicepremiera i ministra aktywów państwowych, Jacka Sasina.
Lubelskie lotnisko od listopada tego roku w swojej radzie nadzorczej miało dwa wakaty. Walne zgromadzenie akcjonariuszy, zwołane na 8 grudnia, miało za zadanie m.in. uzupełnienie składu rady. – Na dwa wakaty do rady nadzorczej powołano nowych członków: Angelikę Konaszczuk i Daniela Rucińskiego – poinformował Onet.pl Piotr Jankowski, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Lublin.

Powołana właśnie do rady nadzorczej Angelika Konaszczuk jest siostrą żony wicepremiera Jacka Sasina. Na stanowisko została zgłoszona przez zarząd województwa lubelskiego, a uchwałę w tej sprawie podpisali marszałek Jarosław Stawiarski (PiS) oraz Sebastian Trojak (Solidarna Polska). Urząd Marszałkowski, zamiast uzasadnienia decyzji, przytoczył w odpowiedzi przepisy Kodeksu spółek handlowych.

– Kandydaci w świetle przedłożonych oświadczeń oraz dokumentów spełniają wymogi do zasiadania w organach nadzorczo-kontrolnych spółek prawa handlowego z udziałem jednostek samorządu terytorialnego – poinformował redakcję Onet.pl Remigiusz Małecki, rzecznik prasowy marszałka woj. lubelskiego.

Marszałek Jarosław Stawiarski nie ujawnia, dlaczego do rady nadzorczej lotniska wybrał osobę z rodziny swojego partyjnego kolegi.

Konaszczuk pracuje w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jako dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców, dokąd trafiła w lutym 2016 roku – kilka miesięcy po zwycięstwie PiS-u w wyborach parlamentarnych. Stanowisko objęła bez wcześniejszego konkursu. W lubelskim porcie będzie miesięcznie zarabiać 4,2 tys. zł.

Port Lotniczy Lublin, jako jedno z trzech lotnisk regionalnych, nie otrzymał rządowej pomocy od państwa, choć wnioskował o przyznanie mu 984 tys. zł. Lotnisko nie wykazało żadnej straty, ponieważ jego władze starały się już wcześniej obniżać koszty.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony