Partner serwisu

Nowa litewska linia Heston Airlines zarejestrowała pierwszego airbusa A320

Avgeek 23.03.2021

Nowa litewska linia Heston Airlines zarejestrowała pierwszego airbusa A320
Fot. Heston Airlines
Nowa litewska linia lotnicza Heston Airlines zarejestrowała w marcu swojego pierwszego airbusa A320 (LY-FJI). Rejestracja zbliża przewoźnika do planowanego kwietniowego startu, choć linia wciąż oczekuje na wydanie certyfikatu operatora lotniczego (AOC).
Heston Airlines to nowo utworzony europejski przewoźnik z główną siedzibą w Wilnie na Litwie. Linia należy do Heston Aviation, skonsolidowanej grupy spółek zajmujących się leasingiem, handlem, konserwacją, naprawami i remontami aktywów lotniczych wraz ze spółkami: cypryjskim HESTON SERVICES LTD oraz australijskim HESTON MRO. Heston Aviation, współpracuje z leasingodawcą Genesis Aircraft Services, pomagającym przy założeniu linii, która wystartować chce w kwietniu 2021 r., zapewniając krótko- i długoterminowe usługi czarterowe lub ACMI na całym świecie. Za nowym przewoźnikiem stoją byli pracownicy GetJet oraz Small Planet Airlines.

Airbus A320 o rejestracji LY-FJI, wcześniej latający w estońskiej linii Airest (ES-LAA), został przebazowany do Wilna 17 listopada 2020 r. Od tego czasu maszyna była przygotowywana do dostawy dla nowej linii. Heston Airlines podały, że A320 został zarejestrowany na Litwie 17 marca br.

Samolot jest własnością CRA Aircraft Ireland i jest zarządzany przez Seraph Aviation Management. Przewoźnik planuje wkrótce dodać kolejne dwa airbusy A320. Dyrektor naczelny Jonas Rinkauskas potwierdził ch-aviation, że będzie to LY-VUT latający kiedyś w Tiger Australia należący do Genesis Aircraft Services i zarządzany przez Seraph Aviation Management oraz LY-NZL, którego numer seryjny wciąż pozostaje nieujawniony w związku z trwającymi rozmowami z lessorami. Wcześniej przewoźnik wskazywał, że dołączy A320 o numerze seryjnym MSN 2112, ale nie jest to już planowane. Oczekuje się, że LY-VUT zostanie dostarczony do linii w połowie kwietnia br.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony