Partner serwisu

Nowa kolej na lotnisko Dallas/Fort Worth ruszy za darmo

Jakub Madrjas 07.12.2018

Za miesiąc ruszy nowa kolej na lotnisko Dallas/Fort Worth, czwarty największy port w Stanach Zjednoczonych. Początkowo pasażerowie pojadą nią bezpłatnie.
Lotnisko Dallas/Fort Worth obsłużyło w 2017 roku 67 mln pasażerów. To 12. wynik na świecie i 4. w USA. Do portu oprócz sieci drogowej można dostać się koleją DART z Dallas. Wkrótce zostanie otwarte połączenie z drugim miastem konurbacji - leżącym na zachód od lotniska Fort Worth. 

 

Nowa linia kolejowa to 43 km torów i dziewięć przystanków. Do końca roku ma obsługiwać do 9 tysięcy pasażerów dziennie, obsługując oprócz lotniska m. in. miasta North Richland Hills i Grapevine. Stacja końcowa na lotnisku znajduje się w terminalu B. Budowa pochłonęła około miliarda dolarów. Planowane jest przedłużenie linii z lotniska na wschód.

Start połączeń jest opóźniony – miał się odbyć pod koniec 2018 roku. Oficjalnie podany niedawno nowy termin to 5 stycznia. Co ciekawe prowadząca projekt agencja Trinity Metro zapowiada, że do końca stycznia wszyscy chętni pojadą nową linią bezpłatnie. Od lutego bilety będą kosztować 2,5 dolara.

Do obsługi połączeń zamówione zostały doskonale znane w Europie pociągi Stadler Flirt w wersji spalinowej. Piszemy o nich tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Dojazdy do lotnisk
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony