Partner serwisu

Nowa baza i więcej lotów Eurowings. „Berlin pozostaje magnesem dla turystów"

Rafał Dybiński 08.03.2021

Nowa baza i więcej lotów Eurowings. „Berlin pozostaje magnesem dla turystów"
for. Eurowings
Linie lotnicze Eurowings poinformowały w oficjalnym komunikacie o otwarciu 1 kwietnia 2021 roku nowej bazy na lotnisku Berlin-Brandenburg. Dzięki temu przewoźnik zaoferuje trzy razy dziennie rejsy ze stolicy Niemiec do Duesseldorfu, Kolonii oraz Stuttgartu.
Eurowings oprócz nowych krajowych tras polecą wiosną z Berlina do Austrii, Chorwacji, Egiptu, Grecji oraz na Korsykę, Majorkę i Wyspy Kanaryjskie. Wzmocniony rozkład uzupełnią rejsy do Bejrutu w Libanie. Loty obsłużą airbusy A320. Trzy z nich będą stacjonować właśnie w stolicy Niemiec, która przygotowuje się do organizacji największych na świecie targów turystycznych, zaplanowanych w bieżącym roku.

– Chociaż inni się wycofują, ale my tutaj zostajemy – podkreślił Jens Bischof, prezes Eurowings, które w lutym wystartowały z Berlina ponad 1000 razy. Co trzeci wylot ze stolicy Niemiec w minionym miesiącu był realizowany właśnie przez wakacyjnego przewoźnika, który skutecznie wypełnia lukę po rezygnacji kilku konkurentów. – Berlin pozostaje magnesem dla turystów i jedną z najbardziej ekscytujących pod względem kulturowym i historycznym metropolii w Europie. Nasz ruch jest zatem logiczny. Cieszymy się, że wkrótce będziemy mogli przewozić obywateli Brandenburgii na zasłużone urlopy, jak tylko złagodzą się restrykcje – zaznaczył Bischof.

Zbazowanie trzech A320 w stolicy Niemiec pozwoli stworzyć ponad 100 nowych miejsc pracy dla mieszkańców stołecznego regionu. To szansa głównie dla tych pilotów i stewardess czy stewardów, którzy stracili zatrudnienie z powodu kryzysu wywołanego wirusem COVID-19. – Cieszę się, że wreszcie wróciłem do domu, blisko przyjaciół i rodziny. Jednocześnie czuję ulgę, że nie muszę już dojeżdżać do Stuttgartu dzięki przeniesieniu do Berlina – nie krył radości Andre Wetzel, jeden z pracowników Eurowings.

Berlin-Brandenburg Airport Willy Brandt obsłużył blisko 700 tys. pasażerów w swoich pierwszych 100 dniach po inauguracji. Lotnisko stolicy Niemiec, które uroczyście otwarto 31 października ubiegłego roku, każdej doby odprawiało od 4000 do 8000 podróżnych. Więcej o tym pisaliśmy w tym tekście.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony