Partner serwisu

Norwegian uruchomi tanie loty do USA w 2020 roku

Justyna Urbaniak 04.07.2019

Norwegian uruchomi tanie loty do USA w 2020 roku
Fot. Norwegian
Norwegian zapowiedział otwarcie tanich lotów do USA na rok 2020, w tym połączenia do Nowego Jorku i Orlando. Ci, którzy kupią bilety wcześniej, mogą liczyć na wyjątkowo atrakcyjne ceny.
Tanie otwarcie na Stany

Przewoźnik zaprezentował swoje letnie połączenia na rok 2020 w cenach zaczynających się od około 175 euro w jedną stronę (w oparciu o stawki ekonomiczne). To połączenia do takich miast jak Boston i Nowy Jork, a także Orlando, Los Angeles i San Francisco. Linia lotnicza zaoferuje milion miejsc w okazyjnych cenach, które można już zarezerwować na stronie internetowej przewoźnika.

Norwegian przedstawił niektóre z cen biletów dostępnych obecnie w sprzedaży, zarówno w klasie ekonomicznej, jak i premium (klasa premium wyposażona jest w dodatkowe udogodnienia, takie jak dodatkowe miejsce na nogi, bezpłatne napoje, posiłek, dwie torby po 20 kg każda i rezerwacja miejsc). Warto zauważyć, że wszystkie taryfy dotyczą podróży w jedną stronę z London Gatwick.

Wyniki finansowe coraz lepsze

W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2019 roku strata netto linii lotniczych Norwegian wyniosła 1,489 mln koron norweskich, koszty jednostkowe bez wydatków na paliwo spadły o 8 proc., licząc rok do roku. Łączne przychody Norwegian wyniosły 8 mld koron norweskich, co stanowi wzrost o 14 proc. r/r, głównie w wyniku wzrostu ruchu na połączeniach międzykontynentalnych i w krajach skandynawskich.

Od stycznia do marca 2019 roku Norwegian przewiózł ponad 8 mln pasażerów, o 9 proc. więcej, w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku. Współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich osiągnął poziom 81 proc. Wskaźnik punktualności wzrósł z 73 proc. do 81,3 proc. porównując rok do roku.

To dobre informacje dla przewoźnika, który w zeszłym roku stracił netto 1,454 mld koron norweskich (642 mln zł). Był to kolejny rok ze stratami. W 2017 r. niskokoszowe linie wykazały 299 mln koron norweskich strat (blisko 129 mln złotych).
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony