Partner serwisu

Norwegian jako pierwszy w Europie odbiera zamówienie 737 MAX

Michał Szatkowski 30.06.2017

Norwegian jako pierwszy w Europie odbiera zamówienie 737 MAX
fot. Norwegian Air Shuttle CC BY 3.0
Linie Norwegian wspólnie z Boeingiem świętowały wczoraj w Seattle odbiór pierwszych dwóch samolotów 737 MAX 8. Norwegian to pierwszy europejski przewoźnik, do którego trafią egzemplarze 737 MAX. Przewoźnik obsłuży nimi loty między Europą Północną i wschodnim wybrzeżem Stanów Zjednoczonych.
– Czekaliśmy z niecierpliwością na nasze pierwsze Boeingi 737 MAX i jesteśmy bardzo szczęśliwi widząc, że dziś dołączają do naszej floty – mówił Bjørn Kjos, prezes Norwegian. – Jesteśmy pierwszymi liniami w Europie, które będą prowadzić operacje przy użyciu tych maszyn. Jesteśmy także pierwszym przewoźnikiem na świecie, który użyje ich do obsługi połączeń z i do Stanów Zjednoczonych. Samolot ten umożliwi nam otwarcie nowych, nieobsługiwanych dotąd tras oraz pozwoli zaoferować pasażerom z Ameryki i Europy jeszcze bardziej korzystne ceny biletów. Wnętrze 737 MAX jeszcze lepiej tłumi hałas, sam samolot zużywa mniej paliwa i emituje mniej dwutlenku węgla – dodał Kjos.

Norwegian to szósty co do wielkości przewoźnik niskokosztowy na świecie, który obsługuje ponad 500 tras łączących przeszło 150 miast w Europie, Afryce Północnej, na Bliskim Wschodzie, w Tajlandii, na Karaibach i w Stanach Zjednoczonych. W tej chwili dysponuje flotą złożoną z więcej niż 100 samolotów 737-800 Next Generation oraz ponad tuzina Dreamlinerów 787-8 i 9. Na liście zamówień czekających na realizację znajduje się 108 samolotów 737 MAX 8 i 19 Dreamlinerów 787-9.

– Samolot 737 MAX 8 to dla Norwegian znaczące rozwinięcie dotychczasowej floty, oznaczające otwarcie nowego rozdziału w historii imponującego rozwoju tego niskokosztowego, długodystansowego przewoźnika – powiedział Kevin McAllister, prezes Boeing Commercial Airplanes. – To dla nas zaszczyt, że tak innowacyjna marka jak Norwegian będzie pierwszym europejskim przewoźnikiem obsługującym loty przy pomocy 737 MAX i jesteśmy pewni, że maszyna ta odegra kluczową rolę w osiąganiu przez Norwegian kolejnych sukcesów – dodał McAllister.

Rodzina samolotów 737 MAX to najlepiej sprzedająca się linia w historii producenta. Samoloty są wyposażone w silniki LEAP-1B firmy CFM. Dysponują większym zasięgiem od poprzedników, co oznacza dla klientów większą elastyczność w doborze tras.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony