Partner serwisu

Norwegian: Dobre dane finansowe za pierwszy kwartał

Aleksander Domański 29.04.2019

Norwegian: Dobre dane finansowe za pierwszy kwartał
Fot. Norwegian
Linie Norwegian poinformowały o wynikach za I kw. 2019 roku. W I kw. odnotowano, porównując do analogicznego okresu 2018 roku, niższe koszty, zwiększone przychody i znacznie lepszy wskaźnik punktualności. 
W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2019 strata netto wyniosła 1,489 mln koron norweskich, koszty jednostkowe bez wydatków na paliwo spadły o 8 proc., licząc rok do roku. Łączne przychody Norwegian wyniosły 8 mld koron norweskich, co stanowi wzrost o 14 proc. r/r głównie w wyniku wzrostu ruchu na połączeniach międzykontynentalnych i w krajach skandynawskich. 

Od stycznia do marca 2019 roku Norwegian przewiózł ponad 8 mln pasażerów, o 9 proc. więcej, w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku. Współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich osiągnął poziom 81 proc. Wskaźnik punktualności wzrósł z 73 proc. do 81,3 proc. porównując rok do roku. 

– Jestem zadowolony z pozytywnych zmian w tym kwartale, pomimo problemów z 737 MAX. Podjęliśmy szereg inicjatyw mających na celu poprawę rentowności poprzez zmniejszenie kosztów i zwiększenie przychodów. Optymalizujemy naszą strukturę i siatkę połączeń, przesuwamy dostawy samolotów, wdrażamy nasz wewnętrzny program redukcji kosztów co wzmocni nasze finanse. Cieszę się również, że stan rezerwacji i ogólny popyt w nadchodzących miesiącach wyglądają obiecująco – powiedział CEO Norwegian, Bjørn Kjos.

To dobre informacje dla przewoźnika, który w zeszłym roku stracił netto 1,454 mld koron norweskich (642 mln zł). Był to kolejny rok ze stratami. W 2017 r. niskokoszowe linie wykazały 299 mln koron norweskich strat (blisko 129 mln złotych).
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony